W nowym roku poza kalendarzem jest inny czas, który daje nam niepowtarzalną szansę

W nowym roku poza kalendarzem jest inny czas, który daje nam niepowtarzalną szansę
Fot. Artem Beliaikin / Unsplash.com
Dobre Media Nowej Ewangelizacji / mł

- Nowy rok przynosi nam nowy czas. Nie jest zależny od nas i liczymy go kalendarzem. Ale jest też w nowym roku inny czas, który przemienia, daje nam szansę stawania się kimś bardziej  - mówi bp Edward Dajczak.  

W nagraniu opublikowanym na swoim videoblogu bp Dajczak dzieli się inspirującą noworoczną myślą. Jak mówi, na nowy rok trzeba myśleć nie tylko o nowych dniach, które widzimy w kalendarzu i czasie, który upływa niezależnie od naszych chęci i działań, ale także o trochę innym czasie, który w Piśmie Świętym jest nazywany "kairos". 

Chcesz zmiany w nowym roku? Popatrz na swój czas w ten sposób

- Na nowy rok trzeba myśleć o czymś innym: o takim czasie, który Biblia nazywa kairos. To jest czas istotny dla mojego życia. Czas spotkań, które przemieniają. Chwile, które są szansą stawania się kimś bardziej. Ten czas jest istotny i jest zależny od mnie - mówi bp Dajczak na "Blogu bez piuski".  

Takie spojrzenie na swój kalendarz, aktywności, spotkania z ludźmi i Bogiem może przemienić życie, bo zaczynamy wtedy zauważać, że to od nas zależy, co przyniesie kolejny dzień, jak potraktujemy kolejne spotkanie z drugim człowiekiem i swoją relację z Bogiem. Jak zauważa biskup, taki niepowtarzalny i mający wielki potencjał dobra czas nie bierze się znikąd.

DEON.PL POLECA

- Rodzi się z pełni relacji z Bogiem i z dobrej relacji z człowiekiem. Niech dobre spotkania, mój niepowtarzalny czas, moje chwile, będą doświadczeniem zrostu, bliskości i piękna, które się rodzi w moim sercu, ale będzie też podarowywane innym - mówi bp Edward.

Posłuchaj całego nagrania: 

Źródło: Blog bez piuski / Dobre Media Nowej Ewangelizacji / mł

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Marek Jagodziński

Kościół znajduje się dzisiaj w kryzysie, który – jak każdy kryzys – stanowi zagrożenie, ale także stwarza nadzieję na lepszą przyszłość. Wiele się zmieniło i zmienia się nieustannie. Kościół miał momenty chwały, ale również chwile...

Skomentuj artykuł

W nowym roku poza kalendarzem jest inny czas, który daje nam niepowtarzalną szansę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.