Minuta ze świętym - Matka Boża z Guadalupe

Minuta ze świętym - Matka Boża z Guadalupe

12 grudnia 1531 w cudowny sposób powstał wizerunek Matki z Guadalupe. Prawie 500 lat później miało miejsce wydarzenie, które niektórzy też nazywają cudem.

30 kwietnia 2007 podczas Mszy św. w intencji dzieci zabitych przed narodzeniem, odprawianej w meksykańskim sanktuarium maryjnym w Guadalupe z obrazu Matki Bożej wydobyło się światło, które przybrało kształt ludzkiego embrionu. Pielgrzymi nie mogli uwierzyć własnym oczom. Wydawało im się, że widzą Jezusa w łonie Maryi.

Zjawisko zostało sfotografowane przez obecnych w świątyni. Zdjęcia wizerunku Matki Bożej ze świetlnym embrionem można zobaczyć na stronie internetowej Francuskiego Stowarzyszenia Katolickich Pielęgniarek i Lekarzy. Jego działacze przypuszczają, że Maryja pokazała w swym łonie obraz nienarodzonego Jezusa.

Do tej pory nie stwierdzono, co dokładnie stało się tamtego dnia. Wiadomo, że przed wizerunkiem Matki Bożej pojawiło się światło, niewytłumaczalne w sposób naturalny. Jednak brak naturalnego wyjaśnienia zjawiska nie oznacza jeszcze, że dokonał się cud.

Nie to jest jednak najważniejsze. Matka Boża z Guadalupe jest dla chrześcijan na całym świecie symbolem obrony nienarodzonych dzieci. Może warto dziś pomodlić się w ich intencji, ale także za ludzi, którzy zabijają bezbronne dzieci (o nawrócenie) i za matki, które spodziewają się dziecka i mają jakieś obawy z tym związane (o odwagę). Poprośmy o pomoc Matkę nienarodzonych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Minuta ze świętym - Matka Boża z Guadalupe
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.