Modlitwa do świętej Rity o pomoc w beznadziejnej sytuacji

Modlitwa do świętej Rity o pomoc w beznadziejnej sytuacji
Fot. Halinska Anna / Depositphotos
spm.org.pl / pk

Jeśli jesteś w trudnej sytuacji, przytłaczają cię problemy i nie widzisz nadziei na zmianę, odmawiaj z wiarą modlitwę o pomoc do świętej Rity, patronki od spraw beznadziejnych.

Kościół jest wielkim skarbcem modlitw. Wiele z nich jest zanoszonych do Boga za wstawiennictwem świętych patronów. Wiara w ich wstawiennictwo i orędownictwo jest częścią wiary katolickiej, którą wyznajemy w Credo. Oto modlitwa o pomoc do świętej Rity. Odmawiaj ją z wiarą.

Modlitwa o pomoc do świętej Rity

Święta Rito, posłuszna córko swoim rodzicom, kochająca małżonko gwałtownego męża, cierpliwa matko dwojga trudnych dzieci, dobrotliwie wyrozumiała współsiostro w klasztornej wspólnocie, cudowna współtowarzyszko cierpień ukochanego Pana. Ty znasz ludzi oraz ich nędzę. Ty wiesz także o palących troskach mego niespokojnego serca. Bezgraniczna ufność w moc Twego orędownictwa prowadzi mnie do Ciebie. Pomogłaś niezliczonym ludziom. W rozpaczliwych i prawie beznadziejnych wypadkach byłaś ostatnią ucieczką dla proszących Cię z wiarą. Nie opuszczaj mnie także w mojej wielkiej potrzebie… (w tym miejscu należy wymienić prośbę). Ty doświadczyłaś wielu cierpień i stałaś się godna nosić na swym czole ranę cierniowej korony. Dopomóż mi także iść moją drogą i nieść mój krzyż razem z Chrystusem, aby zaprowadził mnie do nieba. Amen.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
oprac. Katarzyna Stokłosa

Kilkadziesiąt cudów świętej Rity opisanych w jednej książce

Dziesiątki współczesnych świadectw: z północy i południa, ze wschodu i zachodu Polski. Wszędzie, gdzie pojawia się św. Rita, patronka od spraw beznadziejnych, przychodzą wypraszane za Jej wstawiennictwem...

Skomentuj artykuł

Modlitwa do świętej Rity o pomoc w beznadziejnej sytuacji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.