Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca "niespełnioną częścią" orędzia fatimskiego

Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca "niespełnioną częścią" orędzia fatimskiego
fot. sidneydealmeida.com / Depositphotos
Catholic News Agency / pk

13 lipca 1917 roku w Fatimie Matka Boża objawiła się dzieciom - Hiacyncie, Łucji i Franciszkowi. Przesłanie Maryi było jasne; jeśli ludzie nadal będą grzeszyć, wybuchną wojny, a Kościół będzie prześladowany. Szczególne miejsce w sercu Maryi zajmowała Rosja, którą bardzo pragnęła objąć swoją opieką oraz przebłagalne nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.

Gdy Maryja objawiła się trojgu pastuszkom w Fatimie, poprosiła o dwie rzeczy. Matce Bożej przede wszystkim zależało na poświęceniu Rosji Jej Niepokalanemu Sercu. Ale Maryja wezwała również do odprawiania szczególnego nabożeństwa - poświęcenia pięciu pierwszych sobót miesiąca na spowiedź, modlitwę i uczestniczenie we Mszy świętej.

Jak informuje "Catholic News Agency", nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca jest określane przez ekspertów jako "niespełniona część" orędzia fatimskiego.

Najbliższa pierwsza sobota miesiąca wypada 2 kwietnia. To dobra okazja, by rozpocząć odprawianie nabożeństwa, o które prosiła sama Maryja.

DEON.PL POLECA

Czym jest nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca?

Jak zauważa Joe Bukuras, autor artykułu opublikowanego na portalu "CNA", nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca zostało objawione dzieciom z Fatimy 13 lipca 1917 roku. W roku 1941 siostra Łucja, jedno z trojga dzieci, którym objawiła się Maryja, przytoczyła w swoich wspomnieniach słowa Matki Bożej:

Widzieliście piekło, do którego idą dusze biednych grzeszników. Bóg chce je uratować, Bóg chce rozpowszechnić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Jeżeli uczyni się to, co wam powiem, wielu zostanie przed piekłem uratowanych i nastanie pokój na świecie.

Maryja ostrzegła również, że pierwsza wojna światowa dobiegnie końca, ale jeśli ludzie nie przestaną obrażać Boga swoimi grzechami, to za pontyfikatu Piusa XI wybuchnie kolejny konflikt, gorszy od poprzedniego.

"Aby temu zapobiec - głosi dalej objawienie - przyjdę poprosić o poświęcenie Rosji memu Niepokalanemu Sercu i o Komunię świętą wynagradzającą w pierwsze soboty miesiąca. Jeśli me prośby zostaną wysłuchane, Rosja nawróci się i nastanie pokój".

Objawienia Matki Bożej w Fatimie - tajemnicza zapowiedź prawie 500 lat wcześniej

Jak informuje "CNA" prośba Matki Bożej została powtórzona 10 grudnia 1925 roku, kiedy Maryja wróciła do siostry Łucji. Matka Boża miała wtedy poprosić "aby w pierwszą sobotę każdego z pięciu kolejnych miesięcy katolicy przystępowali do spowiedzi, przyjmowali Komunię świętą, odmawiali pięć dziesiątków różańca i rozmyślali nad jego tajemnicami przez piętnaście minut" - podaje "CNA".

Pięć bluźnierstw przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi

David Carollo, dyrektor wykonawczy Światowego Apostolatu Fatimskiego w USA w rozmowie z "CNA" wskazuje, że "celem nabożeństwa pięciu pierwszych sobót jest wynagrodzenie pięciu bluźnierstw przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi". Portal, powołując się stronę internetową Światowego Apostolatu Fatimskiego USA, wymienia te bluźnierstwa. Są nimi:

  • zaprzeczanie lub ośmieszanie Niepokalanego Poczęcia Maryi
  • przestępstwa przeciwko Jej wiecznemu dziewictwu
  • odmowa przyjęcia Maryi jako Matki całej ludzkości
  • zaszczepianie w sercach dzieci obojętności, pogardy, a nawet nienawiści do Najświętszej Maryi Panny
  • znieważanie lub celowe niszczenie wizerunków Maryi

Matka Boża zapowiedziała, że jeśli jej prośby nie zostaną spełnione, wybuchną wojny, a Kościół będzie prześladowany.

"Niespełniona część" orędzia fatimskiego

David Carollo uważa, że wypełnienie orędzia fatimskiego jeszcze nie nastąpiło i dlatego nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca nazywa jego "niespełnioną częścią". "Wypełnienie obietnic fatimskich nadejdzie, «gdy na to zasłużymy»" - mówi ekspert, cytowany przez "CNA".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Matko Fatimska, módl się za nami!

Objawienia fatimskie (13 maja-13 października 1917 roku) były przede wszystkim znakiem nadziei dla człowieka, który może pokładać ufność w Panu. Matka Boża zachęciła prostych pastuszków do modlitwy różańcowej, dającej...

Skomentuj artykuł

Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca "niespełnioną częścią" orędzia fatimskiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.