Nie wiesz, jak się modlić? Spróbuj tego sposobu z psalmami

Nie wiesz, jak się modlić? Spróbuj tego sposobu z psalmami
Fot. Joel Muniz / Unsplash
YT / Mocni w Duchu / mł

Co robić, kiedy nasza modlitwa wydaje nam się ciągle taka sama i jesteśmy nią znużeni? To bardzo zniechęcające, ale zamiast porzucać modlitwę, warto spróbować w niej czegoś, co ją odświeży, przemieni i nauczy nas czegoś nowego w rozmowie z Bogiem. 

Szkoła modlitwy ukryta w Biblii

To cenna wskazówka: jest w Piśmie Świętym jedna księga, która w całości składa się z różnych modlitw, odpowiednich do każdej życiowej sytuacji. To Księga Psalmów. 

- One są takie piękne, takie barwne, pełne mocy, ale także pełne doświadczenia życiowego. Jest tam i cierpienie, i miłość, i radość, i wołanie o pomoc, i wołanie uwielbienia - mówi Inga Pozorska w nagraniu opublikowanym na youtube'owym kanale Mocnych w Duchu. 

Czytaj psalmy na głos

Inga Pozorska jest liderką zespołu "Mocni w Duchu" oraz dziewicą konsekrowaną. Podczas zoomowych spotkań ze społecznością zgromadzoną wokół łódzkiej wspólnoty zachęca do czytania Pisma Świętego i do modlitwy. W niedawno opublikowanym nagraniu zaprasza do wypróbowania psalmów jako swojej modlitwy.

DEON.PL POLECA

- Chcę was zachęcić do tego, abyśmy próbowali w naszych domach, w naszych rodzinach, albo kiedy jesteśmy sami, czytać głośno psalmy. Kiedy czytamy głośno psalmy, one jakby zamieszkują w naszych domach. Bardzo was do tego zachęcam: czytajmy głośno psalmy w domu, niech Słowo Boże rozbrzmiewa - zachęca Inga.

Źródło: YT / Mocni w Duchu / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Kwiatek OFMCap

Psalmy to wyjątkowe modlitwy. Od tysięcy lat poruszają i przemieniają ludzkie serca. Pomagają trwać przy Bogu w każdych okolicznościach życia. Jest w nich zawarta mądrość, autentyzm, nadzieja, piękno oraz siła, które stają się udziałem tego,...

Skomentuj artykuł

Nie wiesz, jak się modlić? Spróbuj tego sposobu z psalmami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.