Ojciec kocha nas tak samo

Ojciec kocha nas tak samo
Fot. Jude Beck / Unsplash
1 tydzień temu
Mieczysław Łusiak SJ / Wojciech Jędrzejewski OP

Dlaczego proszenie Ojca „w imię Jezusa” gwarantuje spełnienie prośby? Czy dlatego, że Ojciec kocha Jezusa bardziej niż nas i jeśli powołamy się na Niego to nas wysłucha? Oczywiście, że nie.

Ewangelia na dziś: J 16, 23b-28

Czyje prośby spełnia Bóg? [Komentarz Mieczysława Łusiaka SJ]

Dlaczego proszenie Ojca „w imię Jezusa” gwarantuje spełnienie prośby? Czy dlatego, że Ojciec kocha Jezusa bardziej niż nas i jeśli powołamy się na Niego to nas wysłucha? Oczywiście, że nie. Ojciec kocha nas tak samo. Aby dobrze zrozumieć dzisiejszą Ewangelię musimy zrozumieć co znaczy „prosić w imię Jezusa”. To określenie nie oznacza po prostu powołania się na Niego. To oznacza, że ten który prosi jest w bliskiej relacji z Jezusem, jest z Nim jednomyślny na skutek tej bliskości. Prośba, jaką kieruje do Ojca nie jest więc jakaś dziwna i nie dotyczy rzeczy nam niepotrzebnej, jak to często bywa, gdy Bóg i Jego sposób myślenia jest nam obcy. A skoro jesteśmy jednomyślni z Bogiem, to dlaczego nie miałby On spełnić naszych próśb?

„Bardzo bym chciał, żebyś go poznał” [Komentarz Wojciecha Jędrzejewskiego OP]

 

 

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Jordan Śliwiński OFMCap
14,93 zł
24,89 zł

Ksiądz Józef Tischner powiedział kiedyś, że nie lubi się spowiadać. To chyba powszechne doświadczenie, bowiem nikt z nas nie lubi opowiadać o własnych grzechach i słabościach. Wyznanie grzechów czyni Sakrament Pojednania najtrudniejszym spomiędzy wszystkich spotkań...

Skomentuj artykuł

Ojciec kocha nas tak samo
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Ojciec kocha nas tak samo
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.