Opowieści wielkanocne - 'On żyje!' - Wniebowstąpienie

Opowieści wielkanocne - 'On żyje!' - Wniebowstąpienie
Foto w tle: www.pixabay.com
0:00
- 0:00

Opowieści wielkanocne ‘On żyje!’ to możliwość lepszego przeżycia Wielkanocy. Daj się ponieść wyobraźni ducha, przeżywaj całym sobą ten czas razem z Maryją, Marią Magdaleną i innymi uczniami. Opowieści wielkanocne to mini historie, które mogą się stać dla ciebie narzędziem i okazją do osobistego spotkania ze Zmartwychwstałym. Pozwól, aby On dał ci przeżyć to, czego doświadczyło pierwsze pokolenie chrześcijan.

Uczniowie niemal zastygli zasłuchani, gdy nagle wyrwał ich głos Jezusa: ‘Chodźcie, idźmy stąd!’ Już kiedyś w Getsemani słyszeli podobne słowa: „wstańcie, chodźmy”, ale to wspomnienie trochę ich zaniepokoiło.

Czuli się niepewnie, kiedy, jak wtedy, tymi samymi schodami schodzili w kierunku Ogrodu Oliwnego. Jezus nie zatrzymał się tam jednak, ale poszedł dalej, w stronę Betanii.

Na szczycie Góry Oliwnej przystanął i spojrzał na Jerozolimę. Uczniowie byli zadowoleni, że minęli to ‘straszne miejsce’, gdzie Pan został zdradzony i pojmany, a oni okazali się tak słabi.

Stanęli wokół Jezusa, a On podniósł swe ręce. Kładł je na głowie każdego i błogosławił. Nikogo nie pominął. Z Jego dłoni spływało na nich niezwykłe ciepło.

Uczniowie przeczuwali, że nadchodzi jakaś zmiana. A Jezus uniósł się i zniknął im z oczu.

Bardzo często do miejsca zmartwychwstania i wniebowstąpienia przechodzimy obok Getsemani i naszych Kalwarii. To, co jest najważniejsze to mieć wzrok utkwiony w Jezusa.

Popatrzę na to, co jest dla mnie wyrzutem sumienia, czego się wstydzę. To tam Pan chce mnie dotknąć i uzdrowić.

DEON.PL

Wcześniej duszpasterz akademicki w Opolu; duszpasterz polonijny i twórca Jezuickiego Ośrodka Milenijnego w Chicago; współpracownik L’Osservatore Romano, Studia Inigo, Posłańca Serca Jezusa i Radia Deon oraz Koordynator Modlitwy w drodze i jezuici.pl;

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Anastazja Pustelnik FDC

Święta Wielkanocne tylko z Siostrą Anastazją!

Na wielkanocnym stole oprócz tradycyjnej święconki i wszechobecnych jaj w każdej postaci, nie może zabraknąć żurku, białej kiełbasy, placanki, ćwikły z chrzanem, pasztetów czy pieczonych mięs.

Zajączek wielkanocny, baranek,...

Skomentuj artykuł

Opowieści wielkanocne - 'On żyje!' - Wniebowstąpienie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.