Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 105

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 105
Tomasz Terlikowski
0:00
- 0:00

Zachęcamy do wysłuchania 105. odcinka podcastu "Tak myślę" Tomasza Terlikowskiego. Polski episkopat skierował ważny apel do dziennikarzy; 30 września w Watykanie odbędzie się konsystorz kardynałów; rozmowa na temat filmu "Zielona granica" Agnieszki Holland; Sąd Apelacyjny w Gdańsku podniósł kwotę odszkodowania dla ministranta molestowanego przez księdza; Kościół wciąż niewiele uczy się w kwestii ochrony praw małoletnich i bezbronnych dorosłych; papież Franciszek przyjął nowego ambasadora Rosji przy Watykanie; rozmowa na temat sprawiedliwości, kary dożywocia i możliwości zmiany; refleksja nad książką o chrześcijanach LGBT - to tematy dzisiejszego odcinka.

(0:00) Powitanie.

(03:28) Ważny dokument skierował do dziennikarzy bp Rafał Markowski, przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu KEP.

(06:06) 30 września w Watykanie odbędzie się konsystorz, w trakcie którego abp Grzegorz Ryś i inni arcybiskupi zostaną ogłoszeni kardynałami. Co to oznacza o pontyfikacie papieża Franciszka?

(08:42) Rozmowa z Michałem Szułdrzyńskim z dziennika "Rzeczpospolita" o filmie "Zielona granica" Agnieszki Holland.

(40:13) Sąd Apelacyjny w Gdańsku uznał, że kwota odszkodowania dla byłego ministranta molestowanego przez księdza jest zbyt niska i ją podniósł. Mężczyzna otrzyma dodatkowo 300 tys. zł.

(41:42) Kolejna afera wokół Marko Rupnika, który dopuszczał się m.in. przestępstw seksualnych wobec kobiet. W obronę byłego jezuitę wzięła diecezja rzymska.

(43:50) Papież Franciszek przyjął na audiencji nowego ambasadora Rosji przy Watykanie Iwana Sołtanowskiego.

(46:22) Rozmowa z Wojciechem Tochmanem, reporterem i reportażystą na temat sprawiedliwości, zemsty i karze dożywocia oraz o jego książce "Historia na śmierć i życie".

(1:18:31) Komentarz Tomasza Terlikowskiego na temat książki Marcina Dzierżanowskiego "To jest także nasz Chrystus. Rozmowy z chrześcijanami LGBT+".

⬇Dołącz do społeczności DEON.pl ⬇

STRONA → https://www.deon.pl/
FACEBOOK → https://www.facebook.com/portalDEON/
INSTAGRAM → https://www.instagram.com/deon_pl/
TWITTER → https://twitter.com/deon_pl
BLOGI → https://blog.deon.pl/

Doktor filozofii, pisarz, publicysta RMF FM i felietonista Plusa Minusa i Deonu, autor podkastu "Tak myślę". Prywatnie mąż i ojciec.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Mistyczka ze szczecińskiego bloku 

Gdy Alicja Lenczewska zapisywała swoje dzienniki – Świadectwo i Słowo pouczenia – nie wiedziała, co się z nimi stanie. Dziś pomagają tysiącom ludzi w odnalezieniu drogi do swojego wnętrza i...

Skomentuj artykuł

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 105
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.