Marcin Jakimowicz: nie spotkałem nikogo, kogo zmieniłoby hasło "konkubinat to grzech"

Marcin Jakimowicz: nie spotkałem nikogo, kogo zmieniłoby hasło "konkubinat to grzech"
(fot. Anna Pochopień)

Mam dwóch przyjaciół, którzy przez lata byli na obrzeżach Kościoła. Nie przychodzili dlatego że czuli się oskarżani. Zmieniła ich tylko jedna rzecz.

Ludzi nie zmieni moralność - mówi Marcin Jakimowicz, dziennikarz i autor książek. - Wiem, że w Polsce była kiedyś taka akcja "Konkubinat to grzech". Jestem dziennikarzem od 15 lat - nigdy nie spotkałem nikogo, kogo by taki bilbord zmienił. Być może jest taka osoba, jeśli mnie słyszy, niech napisze. Wierzę, że ci ludzie mieli dobre intencje, bo konkubinat to grzech. Natomiast ludzie z naszej wspólnoty, którzy żyli w takich związkach, mówili, że jedyna refleksja, którą mieli była taka: ktoś szedł ulicą Gliwicką w Katowicach, widział potężny napis "konkubinat to grzech" i czuł się przez Kościół oskarżony. Bo gdyby tam było napisane: "konkubinat to grzech, ale jest szansa", "Pan Jezus przebaczy ci ten grzech". Tam tego nie było - tylko krótka informacja, że wypychamy cię.

- Mam dwóch przyjaciół we wspólnocie - dodał. - Przez lata byli na obrzeżach Kościoła. Mówili, że właśnie dlatego nie przychodzili, bo cały czas czuli się oskarżani. My wyjeżdżamy z moralnością, a wiesz co ich zmieniło? To, kiedy się dowiedzieli, że pójdą do nieba, bo zapłacił za nich Jezus Chrystus swoją krwią.

Opowiedział też historię innego znajomego:

- Kibol Gieksy, człowiek, który ma wyrok w zawiasach, facet, który w pewnym momencie nie miał nic wspólnego z Kościołem, a widząc ten bilbord, czuł się osądzony, oskarżony i dlatego nie przychodził. Nie chodziłem do kościoła, bo Kościół jest dla czystych, a ja jestem brudny - tak mówił.

Tylko jedna rzecz zmieniła wszystko w życiu tego człowieka.

Jaka? Zobacz film:

 

***

Wszystko o Kościele | Marcin Jakimowicz

W Wielkim Poście Marcin Jakimowicz, dziennikarz “Gościa Niedzielnego” i autor wielu książek o tematyce duchowej zmierzy się z trudnymi pytaniami dotyczącymi Kościoła. Gdzie w instytucji znaleźć nowy powiew Ducha? Jak walczyć z podziałami wewnątrz wspólnoty? Czy do Kościoła katolickiego mogą przybliżać protestanci?

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marcin Jakimowicz

W świecie zafascynowanym tabelkami, wykresami, słupkami, statystykami, gdzie liczy się to, co wielkie, spektakularne i zauważalne - Bóg wywraca wszystko do góry nogami! Jak przekonuje Marcin Jakimowicz, zanim zacznie się mówić o mocy Bożej, trzeba...

Skomentuj artykuł

Marcin Jakimowicz: nie spotkałem nikogo, kogo zmieniłoby hasło "konkubinat to grzech"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.