Remigiusz Recław SJ: Odchodzę do Szczecina, ale będę współpracował z Mocnymi w Duchu

Remigiusz Recław SJ: Odchodzę do Szczecina, ale będę współpracował z Mocnymi w Duchu
(Fot. Youtube/Mocni w Duchu)
Deon.pl/dm

- Nowym opiekunem Wspólnoty Mocni w Duchu zostaje Jacek Olczyk SJ, który będzie pełnił funkcję proboszcza Parafii Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi - powiedział jezuita o. Remigiusz Recław, który był dotychczas związany z opieką duszpasterską nad wspólnotą i był proboszczem tamtejszej parafii. W Łodzi spędził 15 lat. 

- Odchodzę do Szczecina na początku października. Proboszczem w sanktuarium w Łodzi zostaje Jacek Olczyk SJ - dodaje.

Zmiana proboszcza nastąpi 25 września 2022 na mszy św. o godzi. 10.00. Ojciec Remigiusz Recław do tego czasu będzie pełnił funkcję proboszcza.

Na razie nie jest wiadome, jaką konkretnie funkcję będzie pełnił w Szczecinie. 

DEON.PL POLECA

- Zmiana była planowana wcześniej. Taka jest natura jezuitów, że zmieniają swoje miejsce. Nie rozstaję się jednak z Mocnymi w Duchu. Będę nadal współpracował z nimi w przestrzeni medialnej. Do tego nie musze być fizycznie obecny w Łodzi - podkreśla jezuita.

Wspólnota ewangelizacyjna Mocni w Duchu działa przy Parafii Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi. Istnieje od 35 lat.

Prowadzi cotygodniowe msze o uzdrowienie, a także zespół muzyczny Mocni w Duchu. Jest również zaangażowana w prowadzenie wydawnictwa i Szkoły Podstawowej im. św. Ignacego Loyoli w Łodzi.

Kanał na YT Mocnych w Duchu subskrybuje 250 tys. osób. Wspólnota prowadzi również Mocnych w Duchu Live i Mocni w Duchu Dzieciom

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
David Steindl-Rast

David Steindl-Rast OSB to ceniony mnich, pisarz i mówca; jego wykład w ramach konferencji TED ma ponad 3 miliony wyświetleń. W swojej bestsellerowej książce pokazuje, jak żyć w pełni. Kluczowy jest tu związek między modlitwą...

Skomentuj artykuł

Remigiusz Recław SJ: Odchodzę do Szczecina, ale będę współpracował z Mocnymi w Duchu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.