Miesiąc przed weselem przekonuję się, że to nie ma sensu

Miesiąc przed weselem przekonuję się, że to nie ma sensu
(fot. shutterstock.com)
Julia Płaneta / wybieramymilosc.pl

Mieliśmy ostatnio dwie takie sytuacje, w których zadałam sobie pytanie: czy to ma jakieś znaczenie?

Jest wszystko, co najważniejsze

Szukamy koszuli do garnituru, Łukasz przymierza, ja siedzę obok. Pani ekspedientka próbuje o mnie zadbać i zaczyna rozmowę.

- Pewnie jest już wszystko, co najważniejsze?

- Tak, powoli.

DEON.PL POLECA

-  A suknia już pewnie jest?

-  Jest w szyciu.

Ziemniaczki z wody czy puree?

Ustalamy szczegóły dotyczące wesela. Na początku przeglądamy menu, okazuje się, że mamy do wyboru więcej niż myśleliśmy. Jeśli chcemy coś zmienić, pomieszać różne menu, to też jest taka opcja, z niewielką dopłatą. Przechodzimy przez kolejne dania.

Pani zadaje pytanie: a ziemniaczki z wody czy puree? Odpowiadamy: z wody. Myślę: a jakie to ma znaczenie?

Czy jest wszystko, co najważniejsze?

Wiele osób pyta nas o organizację wesela. O to, co mamy za sobą, a co przed sobą. A goście już potwierdzili? A ciasta zamówiliście? A suknia już jest? Odetchnęłam, kiedy usłyszałam: a jak się czujecie? Boicie się?

Marzy mi się, żeby usłyszeć prawdziwe pytanie "czy jest wszystko co najważniejsze?" Jak jest między Wami? Rozmawiacie ze sobą? Dzielicie się swoimi wątpliwościami i wspieracie się w nich? Udaje Wam się znaleźć czas dla siebie, pomimo organizacji wesela i normalnych obowiązków?

Marzy mi się, żeby usłyszeć: "zadbajcie o siebie, idźcie do kina, na randkę i nie rozmawiajcie o weselu". Chciałabym zobaczyć serdeczne spojrzenie i usłyszeć: "będzie dobrze, wesele nie ma znaczenia, przed wami całe życie".

Jeśli szukasz wsparcia w związku, narzeczeństwie, małżeństwie, zapraszamy Cię do grupy na Facebooku.

* * *

Wybieramy miłość to projekt, który stwarza miejsce i przestrzeń w internecie dla par i narzeczonych. Dla tych, którzy chcą rozwijać swoje relacje i szukają na to sposobów.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat narzeczeństwa i związków, zajrzyjcie na profil na Facebooku Wybieramy miłość.

Julia Płaneta - dziennikarka i redaktorka portalu DEON.pl, prowadzi bloga wybieramymilosc.pl

Dziennikarka i redaktorka, często ogarniacz wielu rzeczy naraz od terminów po dobrą atmosferę. Na co dzień pisze autorskie teksty oraz zajmuje się działem "Inteligentne życie" i blogosferą blog.deon.pl. Prowadzi także bloga wybieramymilosc.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maria Miduch

Biblia – historia zakochanego Boga

Dlaczego w drzewie genealogicznym Jezusa znajdziemy imiona Tamar, Rachab czy Batszeby, mimo że tradycyjne rodowody raczej pomijały kobiety? Dlaczego wbrew starożytnym obyczajom to właśnie one miały często decydujący wpływ na...

Skomentuj artykuł

Miesiąc przed weselem przekonuję się, że to nie ma sensu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.