Teściowa krytykuje Cię za bałagan w domu? Ta odpowiedź wzrusza serca kobiet

Teściowa krytykuje Cię za bałagan w domu? Ta odpowiedź wzrusza serca kobiet
(fot. pl.depositphotos.com)
dzisiaj.net.pl / jp

- Gdy to powiedziałem mamie, odpowiedziała po chwili namysłu: "No cóż. To chyba rzeczywiście ważniejsze niż czysty dom" - wspomina mężczyzna.

Nasi rodzice nieraz wytykają nam błędy, które popełniamy, będąc już w małżeństwie. Nieraz zdarza się, że teściowa swoje uwagi kieruje do synowej. Podobnie było u Clinta, jego mama krytykowała jego żonę za bałagan. Postanowił jej odpowiedzieć.

Poniżej publikujemy treść odpowiedzi, która została zamieszczona na Facebooku:

"Moja mama oczywiście doskonale wie, że nasz dom nie jest idealnie czysty, jednak oboje się staramy. Nie jest tak, że to tylko Mel sprząta, bo nasze małżeństwo jest związkiem partnerskim. Sprzątanie to zarówno moja, jak i jej działka.

DEON.PL POLECA

Niestety dzieciaki często rozrzucają swoje zabawki, a naczynia w zlewie czekają cały dzień. To nie jest tak idealnie czysty dom, jak mojej mamy, ale nie przeszkadza mi to. Właściwie to jakoś w ogóle nad tym nie myślałem, więc nie wiedziałem, co odpowiedzieć mamie. Właściwie nigdy nie wiem, co powiedzieć w takich momentach.

Przypuszczam, że to, jak mama widzi nasz dom i rodzinę, wynika z tego, że patrzy na to przez pryzmat czasów, w których dorastała. Ja nie pamiętam dobrze mojego ojca, ale przypominam sobie pewną radę, którą kiedyś od niego otrzymałem na temat poszukiwań żony: "najwięcej możesz dowiedzieć się o kobiecie po tym, jak dba o swój dom". Właśnie dlatego myślę, że moja mama tak przesadnie dba o porządek. Już całe swoje życie będzie spełniać czyjeś oczekiwania.

Ale wiecie co? Ja biorąc ślub, w przeciwieństwie do mojego ojca, nie myślałem o czystym domu. Zastanawiałem się nad tym, czy podoba mi się to, co ma do powiedzenia moja przyszła żona. Później myślałem też nad tym, co sprawiło, że się w niej zakochałem. Zastanawiałem się, czy często się uśmiecha i jaką będzie matką dla moich dzieci.

Nie wziąłem ślubu po to, aby mieć czysty dom. Zrobiłem to dlatego, że wydawało mi się, że to ktoś z kim chcę spędzić resztę życia.

Gdy to powiedziałem mamie, odpowiedziała po chwili namysłu: No cóż. To chyba rzeczywiście ważniejsze niż czysty dom.

A few weeks ago I was chatting with my mother over the phone when she said, "Doesn't it bother you that Mel won't keep a...

Opublikowany przez No Idea What I'm Doing: A Daddy Blog Niedziela, 20 sierpnia 2017
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adam Szustak OP

Akrobatyka małżeńska to konferencje Adama Szustaka OP, oparte na Słowie Bożym oraz setkach spotkań z małżeństwami i narzeczonymi.

Co w środku? Mnóstwo praktycznych porad dotyczących natury miłości, umiejętności budowania więzi, komunikacji małżeńskiej, seksualności, a także...

Skomentuj artykuł

Teściowa krytykuje Cię za bałagan w domu? Ta odpowiedź wzrusza serca kobiet
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.