Jak ułożyć relacje rodzinne po zaręczynach?

Jak ułożyć relacje rodzinne po zaręczynach?
(fot. Priscilla Du Preez on Unsplash / aj)
Julia Płaneta / wybieramymilosc.pl

Już prawie jesteście małżeństwem, ale jeszcze nie, jeszcze chwila. Jak wtedy ułożyć relacje rodzinne?

Ona i on

Narzeczeństwo to takie wejście na poziom wyżej. Perspektywa małżeństwa i wspólnej przyszłości jest coraz bliższa, ale równocześnie nadal jesteście osobno jako ona i on.

>> Jak mądrze postawić granice rodzicom w narzeczeństwie?

Jak wówczas ułożyć relacje rodzinne? Warto je rozgraniczyć na dwie: relacja moja z rodzicami i relacja nasza z rodzicami.

Już prawie my

Narzeczeństwo to dobry czas, żeby częściej pojawiać się wspólnie na obiadach lub uroczystościach rodzinnych. Warto zacząć także tutaj częściej być razem, ponieważ właśnie tak będzie w przyszłości.

Czy częściej znaczy za każdym razem? Jasne, że nie. Są takie momenty, takie sytuacje, które wymagają naszej jednostkowej obecności i naturalnym jest to, że nie jesteśmy wtedy razem.

Razem, ale osobno

Dajcie sobie czas na to, żeby oswoić się z byciem razem w nowych sytuacjach, także w tych, w których jesteście z rodziną. Warto, żebyście mieli wzajemne poczucie wsparcia, świadomości tego, że co by się nie działo, druga osoba za wami stoi murem.

Pamiętajcie jednak, że nie warto osłaniać się ukochanym lub ukochaną. Jeśli macie trudne relacje w rodzinie, nie wykorzystujcie swojego związku do ochrony, ale spróbujcie znaleźć sposób na wspólne przebywanie w tych trudnościach.

Zadanie domowe

Spróbujcie ze sobą porozmawiać o tym, jak chcielibyście ułożyć relacje rodzinne.

Na ile czujecie, że występujecie w nich razem a na ile osobno?

Jak bardzo chcecie rozgraniczyć relacje na swoje osobiste i na wspólne?

Czy obawiacie się, że wasze relacje rodzinne będą miały zbyt duży wpływ na wasz związek? Jeśli tak, to dlaczego?

Czy chcecie i potrzebujecie coś zmienić w relacjach rodzinnych, zanim wejdziecie w małżeństwo?

* * *

Wybieramy miłość to nowy projekt, który stwarza miejsce i przestrzeń w internecie dla par i narzeczonych. Dla tych, którzy chcą rozwijać swoje relacje i szukają na to sposobów.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat narzeczeństwa i związków, zajrzyjcie na profil na Facebooku Wybieramy miłość.

Julia Płaneta - należy do wspólnoty Kurs Alfa u Kapucynów w Krakowie, współpracuje z portalem DEON.pl, prowadzi bloga wybieramymilosc.pl.

Dziennikarka i redaktorka, często ogarniacz wielu rzeczy naraz od terminów po dobrą atmosferę. Na co dzień pisze autorskie teksty oraz zajmuje się działem "Inteligentne życie" i blogosferą blog.deon.pl. Prowadzi także bloga wybieramymilosc.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marta Babik, Marek Babik

Wszystko zaczyna się od rozmowy

Wspólna małżeńska podróż może być piękna, ale z pewnością nie jest beztroską sielanką. Kryzysy, nieporozumienia, sprzeczki, ciche dni oraz inne nieprzyjemne wydarzenia to naturalne etapy tej drogi. Gorzej, gdy wycofanie...

Skomentuj artykuł

Jak ułożyć relacje rodzinne po zaręczynach?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.