Św. Maksymilian Kolbe o tym, jak zobaczyć Niebo na ziemi

Św. Maksymilian Kolbe o tym, jak zobaczyć Niebo na ziemi
(domena publiczna / wikimedia commons)
Logo źródła: Catholic Gentleman / Sam Guzman

Czy kiedykolwiek myślałeś o tym, jak wygląda Niebo? Ja tak. Mówimy o tym cały czas, ale kiedy im bardziej o tym myślimy, to wiemy coraz mniej.

Wiemy, że spotkamy się z Bogiem twarzą w twarz, jak również mamy świadomość tego, że znajdziemy spełnienie wszystkich naszych najgłębszych pragnień. Nie wiemy jednak tak wiele, jak byśmy chcieli.

Część z tego powodu może być taka, że po prostu dla nas jest to zbyt wspaniałe, aby zrozumieć. Św. Paweł, który rzeczywiście został wzięty do Nieba, musiał przyznać, że to, co widział, było nie do opisania. "Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują" - opisał to, czego był świadkiem.

Inni święci i mistycy, którzy widzieli nasz wieczny dom, potwierdzili słowa Apostoła, zapewniając nam, że Niebo jest przewspaniałe i że powinniśmy pragnąć tego bardziej niż jakiegokolwiek ziemskiego skarbu.

DEON.PL POLECA

Przedsmak Nieba

Pomimo naszej nieznajomości prawdziwej natury Nieba, mamy jednak zdolność, by doświadczać niewielkiego jego przedsmaku już tu, na ziemi. Jeden z moich ulubionych świętych, św. Maksymilian Kolbe, wyjaśnia, jak możemy osiągnąć, zobaczyć skrawek Nieba.

Zdaniem świętego już teraz każdy może zyskać to doświadczenie. Wszystko, co musi zrobić, to:

1) Pójdź do spowiedzi ze szczerością, starannością, głębokim smutkiem za swoje grzechy i zdecydowaną wolą zmiany swojego życia. Nagle poczujesz spokój i szczęście, w porównaniu z którymi wszystkie ulotne i niegodne sprawy tego świata są czymś odrażającym.

2) Staraj się przychodzić i przyjmować Jezusa w Najświętszej Eucharystii z odpowiednim przygotowaniem.

3) Nie pozwól, aby dusza pozostała w grzechu, ale natychmiastowo ją oczyść.

4) Mężnie wykonuj swoje obowiązki.

5) Módl się w pokornych i częstych modlitwach do tronu Bożego, zwłaszcza przez ręce Niepokalanej Dziewicy.

6) Przyjmuj swych braci z miłosiernym sercem, znosząc cierpienia i trudności życia.

7) Czyń dobro wszystkim, nawet wrogom, wyłącznie z miłości do Boga, a nie po to, by być chwalonym.

Jak mówił św. Maksymilian, zrozumiesz, co oznacza przedsmak raju.

Wieczność rozpoczyna się teraz

W bardzo realnym znaczeniu, życie wieczne zaczyna się teraz. Zarówno niebo, jak i piekło są po prostu potwierdzeniem tego, jak wybraliśmy, by żyć w tym życiu.

Jeśli wybieramy drogę samolubstwa, dumy, chciwości, pożądania i wszystkiego, co nie jest Bogiem, będziemy mieli bardzo realny obraz nędzy piekielnej.

Jeśli jednak wybieramy drogę świętości, samo-zaprzeczenia, przebaczenia i miłości Boga i bliźniego, znajdziemy taki spokój i radość, że będzie to prawdziwy przedsmak nieba.

Być może myślisz, że żyłeś zbyt grzesznie, by zyskać to doświadczenie, ale to zwyczajnie nie jest prawdą. Nigdy nie jest za późno, aby powrócić do Boga.

Nawróćcie się z serdecznym sercem, wyznajcie swoje grzechy i powróćcie do Ojca Niebieskiego, który Cię kocha i który chce cię objąć. Wtedy ty też możesz poznać pokój, który wychodzi poza wszelkie zrozumienie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
oprac. Katarzyna Pytlarz

Męczennik z Auschwitz wciąż troszczy się o ludzkie życie

„Święty Maksymilian Maria Kolbe jest jednym z najbardziej popularnych świętych. W Polsce jest około 170 parafii i około 300 kaplic noszących jego imię. (…) Pierwsze świadectwa...

Skomentuj artykuł

Św. Maksymilian Kolbe o tym, jak zobaczyć Niebo na ziemi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.