Ta książka przypomina, że wykluczenie i hejt nie pochodzą od Boga

Ta książka przypomina, że wykluczenie i hejt nie pochodzą od Boga

Myślę, że gdybyśmy zorganizowali akcję narodowego (lub diecezjalnego ) czytania „Bóg nie wyklucza”, to mogliśmy znaleźć się bliżej celu, jakim jest przygarniająca i czuła wspólnota wierzących.

Drażni mnie w Kościele ciągłe poszukiwanie nowych wrogów. Męczy mnie tryumfalizm i nadęcie. Przeraża zamykanie drzwi, które przecież zawsze i dla każdego powinny pozostawać otwarte.

Ale na szczęście Karol Kleczka napisał książkę, która stanowi intelektualny, kojący balsam dla katolewackiej duszy.

Razem ze swoim rozmówcą, ks. Alfredem Wierzbickim przypomnieli, że wykluczenie i hejt nie pochodzą od Boga - a bóstwo odrzucające i blokujące do siebie dostęp to karykatura chrześcijańskiego Boga.

DEON.PL POLECA

Bardzo jestem wdzięczna za fragmenty o patriotyzmie (wspaniale, że ks. Wierzbicki przypominał, że patriotyzm to nie „miłość do Ojczyzny”, bo adresatem miłości może być wyłącznie osoba, ale raczej forma sprawiedliwości społecznej) oraz o tym, że poszukiwanie wrogów Kościoła prowadzi do ich tworzenia. Bliska jest mi wizja Kościoła, który - jak głosi tytuł jednego z rozdziałów - „jest z tymi, których biją”.

Myślę, że gdybyśmy zorganizowali akcję narodowego (lub diecezjalnego ????) czytania „Bóg nie wyklucza”, to mogliśmy znaleźć się bliżej celu, jakim jest przygarniająca i czuła wspólnota wierzących.

 

Wpis ukazał się pierwotnie na Facebooku:

Drażni mnie w Kościele ciągłe poszukiwanie nowych wrogów. Męczy mnie tryumfalizm i nadęcie. Przeraża zamykanie drzwi,...

Opublikowany przez Katolwica & Mąż Wtorek, 11 maja 2021

Psycholog i copywriter. Wierząca i praktykująca. Prowadzi bloga katolwica.blog.deon.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Alfred Wierzbicki, Karol Kleczka

Wiara, która nie boi się Innego

Czy Kościół może być wspólnotą, która nikogo nie wyklucza? Czy chrześcijanin zawsze powinien stawać po stronie atakowanego, bez względu na jego poglądy? Co najbardziej szkodzi wiarygodności Kościoła? 

Ksiądz...

Skomentuj artykuł

Ta książka przypomina, że wykluczenie i hejt nie pochodzą od Boga
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.