To przemówienie Jana Pawła II rozwala na łopatki. "Nigdy wcześniej nie widziałem takiego papieża"

To przemówienie Jana Pawła II rozwala na łopatki. "Nigdy wcześniej nie widziałem takiego papieża"

Jest takie jedno przemówienie Jana Pawła II do młodych, które rozwala na łopatki. A w zasadzie bardziej jego dialog z młodymi.

Pierwszy raz widziałem go kilka lat temu. To było ogromne zaskoczenie. Nigdy wcześniej nie widziałem takiego papieża. Z taką mimiką, głosem, ogniem w oczach.

Jeśli jeszcze tego nie widzieliście, to poświęćcie te 190 sekund. A nawet jeśli widzieliście, to zobaczcie jeszcze raz. I usłyszcie jego słowa na nowo. Ale tak samym sercem. I wejdźmy z nimi w Wielki Tydzień.

Jan Paweł II: to moje przesłanie

Jest takie jedno przemówienie Jana Pawła II do młodych, które rozwala na łopatki. A w zasadzie bardziej jego dialog z młodymi. Pierwszy raz widziałem go kilka lat temu. To było ogromne zaskoczenie. Nigdy wcześniej nie widziałem takiego papieża. Z taką mimiką, głosem, ogniem w oczach. Jeśli jeszcze tego nie widzieliście, to poświęćcie te 190 sekund. A nawet jeśli widzieliście, to zobaczcie jeszcze raz. I usłyszcie jego słowa na nowo. Ale tak samym sercem. I wejdźmy z nimi w Wielki Tydzień.

Opublikowany przez Piotr Żyłka Blog Niedziela, 5 kwietnia 2020

 

Posłuchaj też poruszających słów abpa Grzegorza Rysia, który rozwija myśl Jana Pawła II z 2000 roku. 

W DEON.pl pracuje od samego początku istnienia portalu. Od kilku lat pełni funkcję redaktora naczelnego. Współautor "Życia na pełnej petardzie". Od dzieciństwa związany ze wspólnotą Taizé, absolwent duszpasterstwa akademickiego BECZKA. Jego najnowsza książka to "Bóg, Cisza. Prostota". Jeden z inicjatorów ruchu społecznego Zupa na Plantach

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brat Marek z Taizé, Piotr Żyłka
30,03 zł
42,90 zł

Spotkaj Boga w ciszy i prostocie

Mała, burgundzka wioska. Skromne zabudowania. Cisza. Spokój. Kontemplacja i modlitwa. To właśnie tu, od ponad siedemdziesięciu lat, przyjeżdżają tysiące młodych ludzi. Czego szukają? Co pragną zmienić? Dlaczego, nawet po...

Skomentuj artykuł

To przemówienie Jana Pawła II rozwala na łopatki. "Nigdy wcześniej nie widziałem takiego papieża"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.