Tomasz Nowak OP: czy gniew jest słuszny?

Tomasz Nowak OP: czy gniew jest słuszny?
Fot. STREFA WODZA / YouTube.com
YouTube.com / tk

Dominikanin ojciec Tomasz Nowak w filmie opublikowanym na swoim YouTube’owym kanale „Strefa Wodza” odpowiada na ważne pytanie: „czy gniew jest słuszny?”.

- Czy gniew jest słuszny? Kiedy będziesz modlił się jak należy, pisze Ewagriusz, przyjdą ci na myśl takie sprawy, że ulec zagniewaniu wyda ci się rzeczą całkiem słuszną. Gniew jednak skierowany przeciw bliźniemu żadną miarą nie jest słuszny – mówi znany dominikanin Tomasz Nowak, cytując Ewagriusza z Pontu, mnicha i teologa.

- Jeśli będziesz szukał odkryjesz, że i bez gniewu można dobrze załatwić sprawy. Rób więc wszystko, aby nie ulec gniewowi – cytuje dalej zakonnik.

- Bardzo mocna myśl, która w wielu sercach może być kontrowersyjna. Zależy mi, żeby namówić każdego, aby tą myśl sprawdził. Nie teoretyzując, ale sprawdzając czy faktycznie należy ulegać gniewowi – mówi Tomasz Nowak OP.

- Przejdź tą drogę razem z Panem Jezusem. Mam wielką nadzieję, że to zdanie może wypełnić się w życiu każdego z nas – wyznaje dominikanin.

DEON.PL POLECA

Źródło: YouTube.com / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz Nowak OP, Marcin Jakimowicz

Przejdź kryzys z nadzieją

Czy rozczarowani postawą wielu ludzi Kościoła nadal jesteśmy w stanie funkcjonować w nim jak dotychczas? Jak w dzisiejszych czasach wytrwać w wierze i nie stracić nadziei? Co robić, gdy ze wspólnoty...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Tomasz Nowak OP: czy gniew jest słuszny?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.