W oczekiwaniu na Zmartwychwstanie. Muzyka na Wielką Sobotę [PLAYLISTA]

W oczekiwaniu na Zmartwychwstanie. Muzyka na Wielką Sobotę [PLAYLISTA]
Fot. Depositphotos

Wielką Sobotę, czekając na Zmartwychwstanie Chrystusa, zachęcamy was do modlitwy przygotowaną przez nas playlistą.

PLAYLISTA na Wielką Sobotę

Wielka Sobota to dziwny dzień, może wydawać się doklejony do Triduum. Wielki Piątek za nami, Dzień pełen dramatu i niepojętej treści. Oto nasz Pan umarł na krzyżu. Dziś już wiemy, że dla naszego zbawienia, że trzeciego dnia zmartwychwstanie i wszystko będzie dobrze. Będziemy przeżywali wielką Radość, bo nasz Pan zwyciężył Złego, Śmierć i daje nam największą nadzieję Życia Nieskończonego. A Sobota?

Ten dzień nie jest przypadkowy, stracony, wstępny. To dzień wielkiego zwycięstwa Miłosierdzia Pana. Oto Bóg zstępuje do samych piekieł, od tego momentu, od tego dnia nie ma miejsca, ani przestrzeni, gdzie by Boga nie było. Właśnie dziś - w ten niepozorny dzień - Bóg okazuje największy skandal w świecie - Miłosierdzie. W świecie, w którym nadrzędne było prawo, w imię którego Jezusa zabito, dziś ukazuje się Jego Miłosierdzie. Przynosi zbawienie wszystkim.

Czekając na Zmartwychwstanie Chrystusa, zachęcamy was do modlitwy przygotowaną przez nas playlistą. Jest dostępna w serwisie Spotify. Aby odsłuchać naszą składankę, otwórz ją w aplikacji i dodaj do swojej biblioteki.

DEON.PL POLECA

Kiedyś pilot wycieczek. Obecnie dziennikarz, podróżnik, bloger i obserwator świata. Od 10 lat redaktor DEON.pl. Uważa, że rzeczy materialne starzeją się i tracą na wartości, a radość z podróżowania jest ponadczasowa i bezcenna. Jego ulubionym kierunkiem jest północ, a dokładniej wszystko "w górę" od pięćdziesiątego równoleżnika. Od miast woli naturę, najlepiej oglądaną z okna pociągu. Interesuje się również historią, psychologią i duchowością. Lubi latać dronem i wędrować po górach. Prowadzi autorskiego bloga Mapa bezdroży

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Skomentuj artykuł

W oczekiwaniu na Zmartwychwstanie. Muzyka na Wielką Sobotę [PLAYLISTA]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.