Abp Ryś o walce z pedofilią: każde inne działanie jest wbrew temu, do czego Kościół wzywa

Abp Ryś o walce z pedofilią:  każde inne działanie jest wbrew temu, do czego Kościół wzywa
(fot. Seria z Rysiem / youtube.com)

"To nie jest tak, że odpowiedzialność jest tylko tych, którzy dopuścili się przestępstwa. To jest nasza wspólna odpowiedzialność w Kościele i wspólnie potrzebujemy znaleźć dla niej konkretne formy wyrazu" - mówi arcybiskup Grzegorz Ryś.

"Nie robię nic innego niż to, co w Kościele jest obowiązkowe" - odpowiada metropolita łódzki w nagraniu opublikowanym przez projekt "Godzina 10". "Miejcie świadomość, że w ten sposób należy w Kościele działać. Każde inne działanie jest wbrew temu, do czego Kościół wzywa" - dodaje, a następnie wyjaśnia, jak takie działanie wygląda w Łodzi.

"Jest zło, które się wydarzyło i niestety się ciągle dzieje. Bądźcie pewni, że ktokolwiek przyjdzie do mnie czy do mojego pełnomocnika w tej dziedzinie, będzie potraktowany poważnie, z troską, z wrażliwością. Żaden ze zgłaszanych przypadków nie jest odsuwany w niebyt" - wyjaśnia arcybiskup. Więcej znajdziesz tutaj:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
13,93 zł
19,90 zł

Nowe, poszerzone wydanie bestselleru bpa Grzegorza Rysia.

Miłosierdzie pozostaje wielką tajemnicą Boga i wielkim skandalem w oczach ludzi. Zawiera w sobie to, z czym mamy największe trudności: współczucie, przebaczenie, nawrócenie. Nie stawia warunków, nie zna...

Skomentuj artykuł

Abp Ryś o walce z pedofilią: każde inne działanie jest wbrew temu, do czego Kościół wzywa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.