DEON.pl na Wielki Post

DEON.pl na Wielki Post
DEON.pl

Na czas Wielkiego Postu przygotowaliśmy dla Was specjalne propozycje, które, mamy nadzieję, nie tylko pomogą nam wszystkim lepiej przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego, ale także pozwolą zastanowić się nad ważnymi sprawami.

Żyjemy na coraz wyższych obrotach. Przestajemy sobie radzić ze stresem, presją i spełnianiem rozlicznych oczekiwań. Wielu z nas szuka wytchnienia, wikłając się w zgubne labirynty uzależnień. A i czasy są takie, że okazji do popadania w nałogi jest znaczniej więcej niż kiedyś.

DEON.PL POLECAAlkoholizm mężczyzn i kobiet, siecioholizm, seksoholizm, pracoholizm, niedojrzałe związki, "kobiece" nałogi, narkotyki, uzależnienie od religii, sekty, wirtualny świat - jak się w tym wszystkim odnaleźć, jak diagnozować i gdzie szukać pomocy? Te pytania zadaliśmy psychologom, terapeutom, duszpasterzom i osobom "po przejściach. To oni przez pięć tygodni Wielkiego Postu (we wtorki i czwartki) podzielą się z Wami swoją wiedzą i doświadczeniem. Mamy nadzieję, że dla wielu z nas będzie to pomoc w rozeznaniu się w tej sieci uzależnień i w zrozumieniu mechanizmów ich powstawania.

"Moje ciało to ja" pisał Flaubert. Ciało to podstawowy sposób wyrażania siebie i kontaktu ze światem, to najbardziej uniwersalna droga komunikacji z drugim człowiekiem, ale także najczęstszy bohater w kulturze, zarówno tej wysokiej jak i masowej.

Od 27 lutego do 1 kwietnia będziemy przyglądać się ciału z pięciu punktów widzenia: CIAŁO TO MÓJ BILLBOARD, ŻYCIE I ŚMIERĆ, KOBIETA I MĘŻCZYZNA, CIAŁO I SZTUKA, CIAŁO I DUSZA. Trzy razy w tygodniu (poniedziałek, środa, piątek) na portalu DEON.pl oraz na stronie www.laboratorium.wiez.pl, będziemy publikować kolejne głosy w naszej dyskusji. Nie zabraknie wypowiedzi teologów, antropologów, socjologów. Liczymy również na Państwa komentarze oraz aktywny udział w towarzyszących publikacjom czatach z autorami.

Trzecia propozycja to szczególnie lubiane przez użytkowników portalu DEON.pl rozważania wokół czytań liturgicznych, pomagające w osobistej modlitwie.

Codziennie przez cały okres Wielkiego Postu będziemy publikować teksty napisane przez duchownych (w tym także pastora ewangelickiego), osoby konsekrowane (zakonników i siostrę zakonną) oraz osoby świeckie. W sumie dziesięciu autorów podzieli się z nami swoim rozumieniem i doświadczeniem Słowa Bożego.

Dla tych, którzy chcą mieć wygodny dostęp do wszystkich materiałów wielkopostnych przez cały jego okres, przygotowaliśmy też specjalny profil na Facebooku. Zostańcie jego fanami, a będziecie mieć pewność, że nic wam nie umknie.

Poinformujcie o tym Waszych znajomych i przyjaciół oraz tych, którzy o Deonie jeszcze nie słyszeli.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

DEON.pl na Wielki Post
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.