Proboszcz i parafianie 9 razy widzieli UFO podczas festynu przy kościele

Proboszcz i parafianie 9 razy widzieli UFO podczas festynu przy kościele
(fot. unsplash.com)
2 lata temu
America Magazine / kw

Lato 1947 roku było szczególne - w tamtym okresie w Stanach Zjednoczonych zarejestrowano wyjątkowo wiele "spotkań" z UFO (ang. Unidentified Flying Object - Niezidentyfikowany Obiekt Latający).

Część z nich została wyjaśniona, jak m.in. domniemane spotkanie farmera z kosmitami w Roswell, który miał znaleźć rozbity latający spodek - dopiero po latach amerykańskie Siły Powietrzne ujawniły, że resztki należały do balonu, który wykonywał lot w ramach tajnego programu monitorowania sowieckich testów jądrowych.

Jednak historia z kościoła pw. św. Piotra i Pawła w Norwood w stanie Ohio do dziś pozostaje niewyjaśniona. W dniach 19-21 sierpnia 1949 roku ks. Gregory Miller zorganizował tam festyn, w czasie którego zgromadzeni parafianie (ale też sam ks. Miller) co najmniej dziewięć razy widzieli... latający spodek. Pojawiał się on w pobliżu parafii aż do marca 1950 roku, po czym już nie rejestrowano żadnych obserwacji.

UFO pod Krakowem? "Do dziś nie wyjaśniono, co się stało" >>

Początkowo świadectwa te traktowano jako niepoważne, ale ostatecznie zainteresowały się tym media i wojskowi. Do dziś wydarzenia z Norwood określa się jako "zaobserwowanie UFO".

W ramach projektu Sił Powietrznych USA nazwanego Blue Book (and. Niebieska Księga) zebrano ponad 15 tysięcy przypadków obserwacji UFO w latach 1947-69. Niemal 700 z nich określono jako "niewyjaśnione", a kolejne 1000 jako "nieznane".

Do dziś zachowały się zdjęcia wykonane podczas parafialnego festynu w Norwood:

Opublikowany przez Flashlight Theater Sobota, 17 stycznia 2015

Co na to kościół? Już w XIV wieku ks. Jean Buridan pisał, że Bóg mógłby stworzyć wiele innych światów takich jak nasz - w domyśle zamieszkanych przez istoty rozumne. Również współcześnie wielu teologów i astronomów watykańskich jest zaangażowanych w debatę na temat UFO. Guy Consolmagno SJ, dyrektor watykańskiego obserwatorium astronomicznego napisał w 2013 roku, że "nie zna żadnych wiarygodnych dowodów na to, że kiedykolwiek istniały jakiekolwiek kontakty między pozaziemskimi kosmitami a Ziemią. Kropka".

Katolicy, a wiara w cywilizację pozaziemską. Jaki powinien być stosunek Kościoła do obcych? >>

Jezuita wskazał też, że gdyby taki kontakt istniał, to nie dałoby się tego ukrywać przez tak długi czas: "gdyby działo się coś takiego, wszyscy byśmy o tym rozmawiali". W 2014 Obserwatorium Watykańskie współorganizowało konferencję nt. poszukiwania życia poza układem słonecznym, a w temacie wypowiedział się papież Franciszek - "w każdym przypadku myślę, że powinniśmy trzymać się tego, co mówią nam naukowcy, wciąż świadomi, że Stwórca jest nieskończenie większy od naszej wiedzy".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Krystyna Czerni
32,95 zł
59,90 zł

Bestsellerowa biografia, finalistka Nagrody Nike

Opowieść o fascynującym malarzu i myślicielu, w którego sztuce cała rzeczywistość podlega uświęceniu 

Książkę uzupełnia krótki przewodnik po malarstwie Mistrza Jerzego. Kolorowy dodatek pokazuje rozwój jego twórczości, zaskakujące spotkania...

Skomentuj artykuł

Proboszcz i parafianie 9 razy widzieli UFO podczas festynu przy kościele
Komentarze (1)
Andrzej Ak
Andrzej Ak
4 sierpnia 2018, 21:22
[url]https://www.youtube.com/watch?v=KCXPRh7ifec[/url]

Skomentuj artykuł

Proboszcz i parafianie 9 razy widzieli UFO podczas festynu przy kościele
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.