Spotkanie, które może zdecydować o losie nas wszystkich. Wesprzyj je modlitwą

Spotkanie, które może zdecydować o losie nas wszystkich. Wesprzyj je modlitwą
(fot. shutterstock.com)
catholicclimatemovement.global

Od 3 do 14 grudnia w Katowicach odbędzie się szczyt klimatyczny ONZ, podczas którego przedstawiciele niemal 200 państw będą rozmawiać o sposobach powstrzymania kryzysu ekologicznego i klimatycznego. Polski Kościół - odpowiadając na apel Stolicy Apostolskiej - wesprze szczyt modlitewnie.

Do 10 000 parafii w całej Polsce trafiły specjalne karty modlitewne przywołujące słowa Jana Pawła II, który już w 1990 roku ostrzegał, że "efekt cieplarniany osiągnął krytyczne rozmiary. Odpady przemysłowe, gazy produkowane przy spalaniu kopalin, niekontrolowane wycinanie lasów - wszystko to, jak wiadomo, ma szkodliwy wpływ na atmosferę i na całe środowisko naturalne. Kryzys ekologiczny - powtarzam - jest problemem moralnym".

DEON.PL POLECA
Karta zawiera także modlitwę za Szczyt Klimatyczny będącą specjalnym przesłaniem papieża Franciszka na COP24. Przez cały czas trwania szczytu, a zwłaszcza w niedziele 2 i 9 grudnia wierzący w całej Polsce będą modlić się, aby podczas COP24 "doszło do porozumienia, które pomoże uratować nasz wspólny dom." 

Organizatorzy zachęcają do oddolnego włączania się w akcję modlitewną i przesyłanie nagranych na telefonach komórkowych filmów z modlitwą, z których powstanie wspólne wideo, "jednoczące ludzi modlących się za ochronę Bożego stworzenia w całej Polsce." 
Modlitwa w tej intencji, połączona z praktycznymi warsztatami, spotkaniami z gośćmi specjalnymi (m.in. z młodymi chrześcijańskimi działaczami ekologicznymi z całego świata oraz Ministrem Środowiska Watykanu, o. Joshtromem Kureethadam), oraz koncertem uwielbienia z zespołem Steeped odbędzie się również 8 grudnia w klasztorze oo. Franciszkanów w Katowicach-Panewnikach w godz. 9.45-21.30 w ramach wydarzenia Misja Laudato si: chrześcijanie z klimatem
Wydarzenie jest otwarte i bezpłatne, organizatorzy zapewniają zwrot kosztów dojazdu do Katowic osobom zaintersowanym. Deon.pl jest patronem medialnym wydarzenia.
Spotkanie, które może zdecydować o losie nas wszystkich. Wesprzyj je modlitwą - zdjęcie w treści artykułu

Polski Kościół coraz częściej mówi o ekologii. 4 października, w dniu wspomnienia Świętego Franciszka z Asyżu, biskupi napisali do wiernych list pasterski w którym mówili o konieczności "nawrócenia ekologicznego" m.in. poprzez podjęcie zdecydowanych działań przeciw zanieczyszczeniu powietrza.

DEON.PL POLECA

Akcja modlitwy za Szczyt Klimatyczny jest wspólną inicjatywą Konferencji Episkopatu Polski, Caritas Polska oraz Światowego Ruchu Katolików na rzecz Środowiska.

Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na stronach Światowego Ruchu Katolików na rzecz Środowiska oraz Modlitwa za Szczyt Klimatyczny cop24: na ratunek światu  

Spotkanie, które może zdecydować o losie nas wszystkich. Wesprzyj je modlitwą - zdjęcie w treści artykułu nr 1
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zdzisław Józef Kijas OFMConv

Ta książka to dobra pomoc w wychowaniu do szacunku dla życia, dla dobra i piękna, a także pogłębione wsparcie w kształtowaniu wrażliwego sumienia, z którego wyrasta właściwa postawa względem środowiska naturalnego. Niech wyrazem naszej odpowiedzialności...

Skomentuj artykuł

Spotkanie, które może zdecydować o losie nas wszystkich. Wesprzyj je modlitwą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.