Żona znanego psychologa mówi o swoim uzdrowieniu. Jordan Peterson: Miała przed sobą 10 miesięcy

Żona znanego psychologa mówi o swoim uzdrowieniu. Jordan Peterson: Miała przed sobą 10 miesięcy
Tammy and Jordan Peterson (Fot. GabiAfterHours/Youtube)
GabiAfterHours/Youtube/aw

Moja żona  miała zdiagnozowaną bardzo rzadką postać raka, który był nie do wyjścia. Miała około 10 miesięcy życia - mówi o chorobie swojej żony Jordan Peterson, kanadyjski psycholog kliniczny, profesor psychologii na Uniwersytecie w Toronto. Tammy cierpiała na nowotwór nerki. Kiedy została przewieziona do szpitala, odwiedziła ją jej znajoma Queenie, która przyniosła jej różaniec.

- Myślałam, że to musi być moje przeznaczenie. Kiedy wróciłam do domu i przedstawiłam synowi całą sytuację, zobaczyłam w jego oczach żal. Postanowiłam poświęcić pozostały mi czas rodzinie, bliskim i zaakceptować wszelką pomoc - wyznała kobieta.

Kobieta straciła 13 kg. Wykonano jej potrzebne badania, z których wynikało, że jedno miejsce w nerce nie chce się zagoić, a jej ciało zaczął wypełniać płyn. 

Mały prezent

Kiedy została przewieziona do szpitala, odwiedziła ją jej znajoma Queenie.

- Kiedy tylko usłyszałam o chorobie Tammy, wysłałam do niej wiadomość z pytaniem czy mogę wpaść w odwiedziny. Powiedziała, że znajduje się w szpitalu w Toronto. Przygotowałam jej mały prezent i pojechałam - mówi znajoma Tammy.

Kobieta przywiozła ze sobą różaniec, pobłogosławiony przez papieża oraz obraz Matki Boskiej w ciekawej, azjatyckiej interpretacji.

Tammy ucieszyła się z prezentów, lecz nie umiała odmawiać różańca. Queenie postanowiła nauczyć znajomą modlitwy tej modlitwy. - I tak modliłyśmy się codziennie razem różańcem przez cztery tygodnie, bo Queenie odwiedzała mnie codziennie - mówi Tammy.

- Modlitwa pozwoliła mi nie zauważać fizycznego bólu, jakiego doznawałam. Doznałam głębokiego pokoju, nie martwiłam się tym, co będzie. Powierzyłam siebie codziennie Bogu i swoje życie, by postawił mnie, gdzie potrzebuje, gdzie uważa, że powinnam być. Oddałam mu moje życie i poczułam, że to wszystko nie leży już na moich barkach - dodaje.

- Można zapytać, co robiła Tammy podczas, gdy się modliła? Myślę, że było to podobne tego, co jest opisane w Księdze Hioba w Biblii. Pogodzenie się z tym, co ją spotkało. Hiob doszedł do konkluzji, że kiedy otwiera się przed tobą piekło niezawinionego cierpienia, swoją sytuację możesz jeszcze pogorszyć będąc zgorzkniałym i urażonym. Tammy tego nie zrobiła. Z pewnością stawiała czoła zbliżającemu się losowi - mówi Jordan Peterson.

Cud w szpitalu

Jej znajoma Queenie wezwała też księdza Erica, który pobłogosławił Tammy i polecił odmawiać jej nowennę za chorych.

Niestety czekały na nią kolejne złe wieści. Lekarze szpitalu w Toronto nie potrafili znaleźć miejsca w nerce, z którego wycieka limfa. Polecono kobiecie, by udała się do Pensylwanii, gdzie mieszka ceniony radiolog. Było to drugiego dnia nowenny za chorych. Kolejnego dnia postanowiono jeszcze raz sprawdzić operacyjnie miejsce wycieku limfy, jednak do tego nie doszło.

- W 4 dniu odmawiania nowenny za chorych, przygotowywałam się już do operacji. Postanowiłam zjeść coś, ponieważ jest to metoda by sprawdzić czy limfa dalej wycieka. Następnego dnia, w moim pokoju pojawiła się pielęgniarka i lekarz. Zapytali, czy coś zjadłam, najlepiej coś bogatego w tłuszcze, by zobaczyć, jak organizm zareaguje. Powiedziałam im, że jadłam wczoraj jajka. Słysząc to postanowili sprawdzić woreczek i ku ich zdumieniu, okazał się pusty - opowiada kobieta.

Lekarz powiedział, że to dobry znak. Oznaczał, że nerka Tammy goi się. Kobietę czekało jeszcze badanie u radiologa, które mogło uszkodzić dopiero co zregenerowaną tkankę. Jednak zapewniła męża, że wyzdrowieje do ich 30-stej rocznicy ślubu. Tak też się stało.

- Moja żona jest jedyną znaną mi osobą, która pokonała ten potworny nowotwór - wyznaje Jordan.

- Doceniła bardziej samą siebie, miała do siebie więcej miłości, nie w narcystycznym sensie, ale w tym znaczeniu, że poszerzasz miłość do samego siebie, tak jak kochasz innych. Nauczyła się też dziecięcej wdzięczności. To są owoce modlitwy różańcem - mówi mąż Tammy.

- Po tych wszystkich latach modlitwy różańcem poczułam, jak moc Ducha Świętego spływa na mnie - podkreśla Tammy i dodaje, że to przeżycie zmieniło ją na zawsze.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zdzisław Józef Kijas OFMConv

Odkryj na nowo modlitwę na miarę pragnień Boga i człowieka

Bóg zaprasza nas do spotkania z Nim w „tu i teraz” naszego życia. Tymczasem my wolimy najczęściej albo rozpamiętywać przeszłość, albo zamartwiać się o przyszłość....

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Żona znanego psychologa mówi o swoim uzdrowieniu. Jordan Peterson: Miała przed sobą 10 miesięcy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.