5 pomysłów na prezent dla kato-chłopaka

5 pomysłów na prezent dla kato-chłopaka
(fot. shuttrestock)
6 lat temu
Logo źródła: WAM ed

Nie zdążyłaś znaleźć idealnego prezentu z okazji Dnia Chłopaka? To książki, które pomogą mu w spotkaniu z Bogiem. Lepszej inwestycji nie ma. Dla niego i dla ciebie.

 5 pomysłów na prezent dla kato-chłopaka - zdjęcie w treści artykułu1. "Jutro ma na imię Bóg"

Niewiadomo, czy po przeczytaniu łatwiej będzie ci namówić go do wspólnej modlitwy, ale na pewno znajdziecie się bliżej o krok. Autor przyznaje, że przy książkach o modlitwie zasypia, więc własną oparł na życiu. Jest lekko, dowcipnie i z dystansem. Uwaga: to nie traktat teologiczny, a bardzo osobista opowieść. Pojawia się święty Tomasz z Akwinu i pasja do średniowiecznej kultury, są też żarty i wspomnienia z dzieciństwa. Jest o znoszeniu siebie i o wytrzymywaniu na modlitwie. I można dowiedzieć się, dlaczego, by dobrze się modlić, trzeba ukręcić łepek wróbelkowi buchającemu siarką (temu z okładki).

2. "Heroiczne Przywództwo"5 pomysłów na prezent dla kato-chłopaka - zdjęcie w treści artykułu nr 1

To pozycja obowiązkowa dla dobrego szefa, menadżera i biznesmena, ale też tego, kto chce owocnie zarządzać życiem. I miłością. Chcesz, żeby twój chłopak poznał tę książkę. Chris Lowney - to były jezuita, a Towarzystwo Jezusowe, założone w 1540 roku jest jedną z najlepszych korporacji, jakie kiedykolwiek istniały. Samoświadomość, pomysłowość i  miłość połączona z heroizmem - stosowaniu tych czterech zasad Jezuici zawdzięczają swój sukces. Poza tym opracowali unikatową metodę kształtowania prawdziwych liderów.

                                       

5 pomysłów na prezent dla kato-chłopaka - zdjęcie w treści artykułu nr 2

3. "Życie na pełnej petardzie"

Spisana rozmowa dwóch facetów stała się bestsellerem zaraz po opuszczeniu drukarni. Dlaczego? Bo żyją tak, jak wszyscy chcielibyśmy żyć. Na pełnej petardzie! Ksiądz Kaczkowski sam o sobie mówi, że jest onkocelebrytą. Jednak, zanim dowiedział się, że umiera na raka, zdążył wybudować hospicjum w Pucku i zostać jego szefem. W wywiadzie zdradza źródła nieziemskiej energii i niewyczerpanych pokładów optymizmu. O swoim życiu i polskim Kościele mówi z odwagą i dystansem osoby, która pokonała własny strach. Wzrusza do łez, inspiruje do życia pełnią życia.

5 pomysłów na prezent dla kato-chłopaka - zdjęcie w treści artykułu nr 34. "Wiara z prawej, lewej i Bożej strony"

Dobra Nowina w mistrzowsko ujętej narracji Biskupa, który nie boi się głosić światu Ewangelii. Spotkanie z treścią tej książki, błyskawicznie prowadzi do spotkania z Jezusem Chrystusem. Nieważne, czy czytelnik pełną parą działa w Kościele, czy nie znajduje dla siebie miejsca nawet na jego obrzeżach. Rewelacyjny duchowy GPS pomoże poznać Kościół, który boli, ale też Boga. A On na każdy ból ma skuteczne lekarstwo. To nie jest hurraoptymizm, na serio!

5. "Jean Vanier. Biografia"5 pomysłów na prezent dla kato-chłopaka - zdjęcie w treści artykułu nr 4

Z treścią tej książki obowiązkowo powinien spotkać się każdy superman. O mężczyznie, który nie boi się być wrażliwym. Mówią o nim Matka Teresa w spodniach, bo mając kilkanaście lat rozpoczął karierę w marynarce wojennej.  Założył wspólnoty życia z osobami niepełnosprawnymi - Arka oraz ruch Wiara i Światło. Niepełnosprawni, z którymi mieszkał przez prawie 50 lat nauczyli go mądrości w połączonej z czułością miłości i radości, ukrytej w ludziach słabych i kruchych. To oni pomogli mu zaakceptować własne słabości. Przecież każdy je ma.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

5 pomysłów na prezent dla kato-chłopaka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.