Dieta cud - prezenty dla pożeraczy książek

Dieta cud - prezenty dla pożeraczy książek
(fot. M. Jakubionek)
Logo źródła: WAM sr

Umberto Eco powiedział kiedyś: "Kto czyta książki, żyje podwójnie". Co więcej, według neurologów i psychologów czynność czytania wymaga od nas skupienia, pobudza nasz układ krążenia, wzbudza emocje - usprawnia zatem procesy w całym organizmie.

Wygląda więc na to, że pożeracze książek nie tylko żyją podwójnie, ale mają też najzdrowszą dietę na świecie. Szczęściarze. Tym bardziej, że książka nie ma terminu przydatności do spożycia.

Zatem jeśli chcecie bliskim "pożeraczom książek" podarować na Święta jakieś suplementy diety, to sprawdźcie, co przygotowaliśmy. Same rarytasy i do tego zdrowe!

Dieta cud - prezenty dla pożeraczy książek - zdjęcie w treści artykułu   Czeska Praga, koniec XVII w. Szymon Abeles, żydowski chłopiec, który chciał przejść na chrześcijaństwo, umiera we własnym domu w niewyjaśnionych okolicznościach. W mieście roznosi się podsycana przez władze plotka, że chłopiec zginął z rąk ojca. Ta śmierć staje się iskrą, która na nowo rozpala skrywaną przez lata nienawiść.

Dieta cud - prezenty dla pożeraczy książek - zdjęcie w treści artykułu nr 1

   Nikt nie mógł się o nim dowiedzieć. Odkrycie przez Niemców rannego lotnika RAF-u byłoby druzgocące dla krakowskiej konspiracji. Pelagia wiedziała, że dla dobra wszystkich musi dochować tajemnicy. Wszystko się zmieniło, kiedy kilkadziesiąt lat później przyjechała do Polski. Ale jej opowieść była tak nieprawdopodobna, że nawet najbliższa rodzina w nią nie uwierzyła.

Dieta cud - prezenty dla pożeraczy książek - zdjęcie w treści artykułu nr 2

   Niezwykła panorama żarliwego, okrutnego i zmysłowego średniowiecza - epoki, w której władza nierozerwalnie wiązała się z religią. Tajemnicze początki imperium Piastów i polskiego Kościoła. Prawdziwa historia św. Wojciecha. Książka, która wciąga mocniej niż najlepsze kino akcji.

Dieta cud - prezenty dla pożeraczy książek - zdjęcie w treści artykułu nr 3   Praktycznie rzecz biorąc, on już nie żyje - ocenili lekarze, wnioskując o odłączenie Richarda Marsha od aparatury podtrzymującej życie. Jego żona Lili poprosiła o jeszcze jeden dzień do namysł. Lekarze byli w błędzie - Richard żył i był w pełni świadomy wszystkiego, co się działo. W beznadziejnej sytuacji, skazany na śmierć, rozpoczął desperacką walkę o życie.

Dieta cud - prezenty dla pożeraczy książek - zdjęcie w treści artykułu nr 4   Rozpad Jugosławii wyzwala nacjonalistyczne demony wśród bałkańskich narodów. W maleńkim Wiszegradzie Serbowie przystępują do okrutnej rozprawy z własnymi sąsiadami - bośniackimi muzułmanami. Nastoletnia Zehera staje się niewolnicą lokalnego watażki Saszy Ludonovicia.

Dieta cud - prezenty dla pożeraczy książek - zdjęcie w treści artykułu nr 5   W wieku kilkunastu lat uciekł z domu i zaczął stawiać pierwsze samodzielne kroki - na ścieżkach zła.
Stał się człowiekiem o wielu twarzach. Był złodziejem, przemytnikiem, oszustem, sutenerem. W końcu piekło, które sam stworzył, zaczęło się o niego upominać.

Dieta cud - prezenty dla pożeraczy książek - zdjęcie w treści artykułu nr 6   To książka dla tych, którzy mają odwagę dowiedzieć się, jak wygląda życie gdzie indziej. Opowiada o tym, co dzieje się z afrykańskimi dziećmi w trakcie trwających tam nieprzerwanie konfliktów, na które świat nie chce patrzeć.

Dieta cud - prezenty dla pożeraczy książek - zdjęcie w treści artykułu nr 7   Pięć słów oraz inicjały imienia zamiast podpisu. Peyton, dziennikarka "Tampa Times", rozpoczyna poszukiwania adresata, do którego skierowana była ta wiadomość. Wie, że ma świetny temat na artykuł i że może pozyskać wielu czytelników. Ale nie wie, że wiadomość zmieni całe jej życie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Dieta cud - prezenty dla pożeraczy książek
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.