Wybudzona ze śpiączki Maggie, stara się powrócić do aktywnego życia. Trauma związana z utratą pierwszego dziecka i ogólne wycieńczenie zmniejszają jej szanse na macierzyństwo. Starania o adopcję także kończą się fiaskiem. Czy Stylesowie mogą liczyć na kolejny cud?
Maggie opowiada o ludzkiej wrażliwości, delikatności uczuć i sile, jaką daje miłość drugiego człowieka. To historia małżonków, którzy wbrew wszystkiemu walczą o realizację swoich pragnień.
PAP / slo
Obchodzona w tym roku 600. rocznica bitwy pod Grunwaldem zaowocowała prawdziwym wysypem książek na temat historycznej bitwy. W sumie ukazało się kilkanaście nowości - zarówno prac historycznych jak beletrystyki oraz albumów.
"Wkładała na siebie poświęconą suknię. Trzęsły jej się ręce z pośpiechu i chyba z przejęcia. Bo tego wszystkiego jak na jeden dzień już było za dużo. Zaplątała się - gdzie przód, a gdzie tył, szukała w ciemnościach otworu na głowę. I nagle w tym zawirowaniu, zamieszaniu, w rozgardiaszu przestała słyszeć głosy sióstr. "A więc to już habit zakonny. Nie suknia pustelniczki. To koniec moich marzeń dziewczęcych, aby pozostać w samotności, tylko sam na sam z Bogiem. Teraz wybieram życie klasztorne. Tylko czy ja naprawdę tego chciałam i chcę?".
Ta wzruszająca powieść o orędowniczce Bożego Miłosierdzia, jej dzieciństwie, młodości i wyjątkowej misji, ukazuje, że świętość nie jest zarezerwowana dla ludzi wybitnych. Wystarczy zaufać Jezusowi.
Dlaczego mielibyśmy zajmować się mówieniem o duchowości, która jest specyficznie męska? Jestem przekonany, że drogi do Boga są różne, ponieważ kobiety i mężczyźni zwracają uwagę na różne sprawy. Wiedzą o tym producenci filmowi i wydawcy, wiedzą o tym specjaliści od reklamy i sprzedawcy, wie o tym prawie każdy za wyjątkiem duchowieństwa.
Wierna wychowaniu, religii przodków, konkretnej wizji patriotyzmu, jako uczestnik historii, składa świadectwo konsekwentnej postawy wobec trzech niepodważalnych wartości, jak: Bóg, naród i bliźni. Przeżyłam jest wyrazem wiary w człowieka oraz odwagi wzięcia odpowiedzialności za swój los.
Książka jest fascynującym i kompetentnym przewodnikiem po duchowym świecie Dostojewskiego widzianym w kontekście kulturowym i teologicznym. Została napisana z pasją i wiarą w to, że przesycona Światłem twórczość rosyjskiego pisarza może otworzyć jego uważnych czytelników na drugiego człowieka, a wraz z nim na rzeczywistość dobra, miłości, wrażliwości i niewinności. Wbrew opiniom, że Dostojewski jest twórcą skoncentrowanym przede wszystkim na "przeklętych problemach" i demaskowaniu mroków ludzkiej duszy, autor udowadnia, że to Chrystus stanowił dla mistrza z Petersburga rzeczywiste centrum Wszechświata.
Co rok zmieniamy kalendarze. W każdym z nich niektóre dni są wyjątkowe, a kalendarz, niczym przyjaciel pamięci, podpowiada które.
Publikacja niniejsza jest pierwszą systematyczną próbą spojrzenia na ostatnie piętnaście lat dyskusji w naukach społecznych na temat współczesnych wojen w świetle teorii systemów społecznych. Krzysztof Matuszek dowiódł tą pracą nie tylko znakomitej kompetencji teoretycznej, ale także w sposób owocny - i bardzo inspirujący również dla innych stanowisk teoretycznych - uporządkował zaniedbany w teorii systemowej przedmiot badań. Biorąc pod uwagę złożoność teorii systemów społecznych oraz wielowymiarowość zjawiska współczesnych wojen, jest to duże osiągnięcie.
Każdy z nas pragnie usłyszeć:
Jesteś kochany!
Bez względu na wszystko.
W każdej chwili i na zawsze.
Bóg mówi nam to codziennie.
W tych krótkich historyjkach zawarte są praktyczne wskazówki, jak żyć po chrześcijańsku. Za każdym razem, gdy miłość czynimy sposobem na życie, ukazujemy innym miłość Boga.
Był człowiekiem sprytnym i okrutnym. Kazał zamordować swoich bliskich - syna i małżonkę. Sprawował kult pogańskich bogów, a jednocześnie chronił chrześcijan i pragnął zająć w Kościele miejsce "biskupa spoza zgromadzenia".
Św. Karol Boromeusz był niewątpliwie człowiekiem, który we właściwym czasie znalazł się we właściwym miejscu. Po Soborze Trydenckim, gdy Kościół pojął wreszcie długo oczekiwane wysiłki na rzecz reformy on, jako kardynał i później biskup Mediolanu, zaczął je wcielać w życie. Przeorganizował całą działalność Kościoła i jego instytucje, w czasach zarazy był przykładem ofiarności i dobroci, pisał i uczył. Do dziś diecezja mediolańska żyje jego osiągnięciami.
Wydawnictwo WAM
Publikacja składa się z dwu zasadniczych części, z których pierwsza zawiera rozprawy poświęcone twórczości Izydory Dąmbskiej, zaś druga - jej prace własne, publikowane poprzednio w "Kwartalniku Filozoficznym". Tom otwiera wiersz Zbigniewa Herberta Potęga smaku dedykowany przez poetę tej wybitnej uczonej, który to utwór dobrze oddaje, w warstwie ideowej, wartości bliskie Dąmbskiej.
Chcesz poznać tajemnicę duszy?
Żywa wymiana myśli między Anselmem Grünem i Wunibaldem Müllerem, znakomitymi teologami, specjalizującymi się w poradnictwie duchowym, otwiera drogę do refleksji na temat nieśmiertelności duszy, funkcji jaką pełni ona w życiu człowieka, relacji między duszą i sumieniem oraz duszą i ciałem. Rozmówcy sięgają do Biblii, filozofii, poezji, korzystają ze znajomości różnych tradycji duchowych, psychologii głębi, a także odwołują się do doświadczeń z zakresu psychoterapii.
Jak odnaleźć wymiar tajemnicy, która otacza ludzką osobę? Na wzór Diogenesa, uzbrojeni w lampę, wyruszmy na poszukiwanie człowieka. Każdy z nas - jako wychowawca siebie i innych ludzi - niech zwróci się ku osobistej historii życia, niech wróci do kolejnych etapów rozwoju, bo tam są miejsca, w których godność mogła zostać zagubiona i gdzie też może zostać odnaleziona. (Franco Imoda SJ)
Historia jest nie tylko spisem niedotrzymanych traktatów, katalogiem pobojowisk i cmentarzyskiem przeszłych pokoleń. Nawet jeżeli, jak mawiają złośliwi, historia jest nauką o nieboszczykach, to uprawiamy ją dla dobra żywych. To my potrzebujemy historycznej wiedzy o teraźniejszości. Aby tę wiedzę zdobyć, nie musimy wkuć tysiąca dat. Lepiej wybrać się w podróż w świat historii, tym razem historii Polski. Rozejrzyjmy się wśród wzgórz dawnej chwały i dolin bolesnych klęsk. Lepiej wtedy zrozumiemy "ten kraj". Warto to uczynić, bo to jedyny kraj, w którym jesteśmy u siebie.
Proponowane rozważania mają przede wszystkim służyć jako zachęta do pogłębienia osobistej refleksji nad tekstami ewangelicznymi, pomoc w przygotowaniu do przeżywania Mszy świętej, a także jako materiał do przedłużonej modlitwy osobistej na cały tydzień. Każde rozważanie podzielone jest na dwa, trzy lub cztery fragmenty, które mają zaakcentować najważniejsze punkty medytacji. Teksty te mogą być również źródłem inspiracji dla księży przygotowujących niedzielne homilie.
Jezus nie tylko uczy swoich uczniów, jak należy się modlić, ale On sam tak się modli. "Ojcze nasz" to modlitwa Jezusa. Wypowiadając codziennie słowa Modlitwy Pańskiej nie potrafimy ustrzec się mechaniczności i zobojętnienia. Popadamy w rutynę, która zabija jej ducha. Trzeba więc "Ojcze nasz" kontemplować, aby złączyć się z duchem Jezusa i stanąć wobec Ojca w postawie synowskiej.
Najnowsza książka siostry Anastazji to w znacznej części przepisy na przetwory. Jeszcze nie tak dawno, kilkadziesiąt lat temu, w nieomal każdym domu, od wiosny czerwieniejącej truskawkami, po późną jesień, trwała krzątanina.
Hubert Andrzej Matusiewicz OH
Niemasz większey roskoszy dla serc czułych na świecie, nad roskosz czynienia dobrze
równemu sobie stworzeniowi, niemasz nad ulżenie iego nędzy,
niemasz nad pomoc mu daną w potrzebie.
Autograf Ludwika Perzyny
Amedeo Cencini / Wydawnictwo Bernardinum
Niniejsza książka powstała z doświadczenia, jakie Autor zdobył towarzysząc grupie rodziców, którzy doświadczyli we własnym życiu bólu, jakim jest utrata dziecka. Droga rodziców przypomina drogę krzyżową jednocześnie daje ona pewność tego, że życie nie umiera. Jak również jest gwarancją nowego życia utraconego dziecka, jego i naszego zmartwychwstania. Amedeo Cencini zaznacza, że w każdym wydarzeniu kryje się Boże pragnienie zbawienia. Lektura ta ma w każdym momencie naszego życia, i nawet w tak niezwykle trudnej sytuacji, jaką jest śmierć własnego dziecka pomóc nam przyjąć postawę człowieka wierzącego.
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.description }}