Zadaj pytanie siostrze Annie Bałchan

Zadaj pytanie siostrze Annie Bałchan
(fot. Piotr Szlański)
Redakcja DEON.pl

Mówią na nią "siostra od prostytutek", odpowiada, że przecież nie prowadzi agencji towarzyskiej. Daje wsparcie i nadzieję kobietom i dzieciom w skrajnie kryzysowych sytuacjach życiowych.

Przychodzi do niej na przykład trzecioklasistka i prosi o pomoc dla swojej mamy. Dziewczynka ma skręconą przez ojca rękę, bo wkurzył się, jak grała na skrzypcach. Powiedział, że "rzępoli". To jedna z setek dramtycznych historii ludzi, których wspiera s. Anna razem ze Stowarzyszeniem Po MOC. Swoją działaność zaczynała od chodzenia po McDonald’sach i rozmów z kobietami na ulicy. Śmieje się, że ludzie pewnie myśleli o niej - sfrustrowana albo przebrana.

Jak one to robią, że jeszcze żyją

- Czasem zastanawiam się, jak te kobiety to robią, że jeszcze żyją. Na przykład kobieta, która była przywiązywana do kaloryfera jako dziecko, by ludzie nie mówili, że "wałęsa się bez opieki". Jak protestowała albo za bardzo się ruszała, to była bita, dlatego potem, w dorosłym życiu, wchodziła w związki przemocowe. Jeden jej facet się zapił, inny zaćpał. W związkach znów była bita, potem wylądowała na ulicy, następnie zachorowała na nowotwór… - opowiada siostra Anna.

Od jednej z kobiet dotkniętych przemocą, która uciekła po pierwszym spotkaniu z zakonnicą, usłyszała "z dziewicą nie będę gadać". Nie dała za wygraną i odnalazła ją przez syna. Potem ten chłopczyk został zamordowany przez konkubenta swojej mamy.

Próbuję patrzeć z miłością

Na pytanie, jak radzi sobie z ogromem cierpienia i bezsilności odpowiada: Oddaję tę bezsilność Bogu, jak coś mnie po ludzku przerasta, to powierzam siebie i każdy dramat Jemu. Prawdziwe bycie z człowiekiem jest trudne. Mam świadomość, że Bóg mnie posyła. Pytam Go codziennie: "Co ja mam robić?".

Próbuję patrzeć z miłością. Super jest to, że moje cierpienie ma sens, moja bezsilność ma sens, moja przyjaźń i miłość mają sens i moja śmierć ma sens - tylko z Chrystusem. Nie ma Jego, nie ma sensu.

Jak zadać pytanie s. Annie?

Siostra Anna Bałchan w czasie 15-minutowego przemówienia: "ON jest", opowie nam patrzeniu z miłością i bezsilności przeżywanej w towarzystwie Boga.

Jeśli chcecie zadać jej jakieś pytanie, macie taką szansę. Wyślijcie je na: pytania[at]deon.pl (pytania@deon.pl)

Osoby, których pytania wybierzemy, otrzymają od nas w prezencie książkę Wydawnictwa WAM.

"W życiu chodzi o #COŚ WIĘCEJ" to nasz nowy projekt. Gośćmi premierowego spotkania poza s. Anną Bałchan będą Janina Ochojska i Włodek Markowicz. TUTAJ przeczytacie o szczegółach.

Zadaj pytanie siostrze Annie Bałchan - zdjęcie w treści artykułu

Przeczytaj rozmowę z s. Anną Bałchan >>

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Małgorzata Chmielewska, Piotr Żyłka, Błażej Strzelczyk
7,98 zł
39,90 zł

Niepokorna zakonnica w rozmowie szczerej do bólu.

O siostrze Małgorzacie Chmielewskiej mówi się, że to zadziorna kobieta z charakterem. Już w wieku 10 lat została "ekskomunikowana" - z lekcji religii, bo zadawała za dużo pytań.

...

Skomentuj artykuł

Zadaj pytanie siostrze Annie Bałchan
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.