Dariusz Piórkowski SJ: przeczytałem dewastujący list ks. Isakowicza- Zaleskiego. Jego treść jest przygniatająca. Brakuje słów

Dariusz Piórkowski SJ: przeczytałem dewastujący list ks. Isakowicza- Zaleskiego. Jego treść jest przygniatająca. Brakuje słów
fot. Redakcja DEON.pl / facebook.com
Środa, 12:35
Dariusz Piórkowski SJ / facebook.com

"Okazuje się, że nie wiemy, jak poradzić sobie z grzesznością, zgorszeniem ze strony tych, którzy sprawują urząd w Kościele. Próbuje się wszelkimi możliwymi sposobami szczelnie zamknąć szambo, ale rośnie tam coraz bardziej ciśnienie do tego stopniu, że wszelkie spusty i zamknięcia zaczynają pękać" - pisze jezuita.

Dariusz Piórkowski SJ skomentował sytuację wokół oskarżeń jakie padają m.in. wobec kard. Stanisława Dziwisza. Na swoim profilu facebookowym napisał:

Właśnie przeczytałem dewastujący list ks. Isakowicza- Zaleskiego, napisany już przed 8 laty do kard. Stanisława Dziwisza. Jego treść jest przygniatająca. Brakuje słów.

I w związku z tym listem, stawiam po raz kolejny pytanie: czy walka z LGBT, z tymi, którzy chcą oczyszczenia Kościoła z pedofilii, walka t tymi, którzy domagają się zauważenia ofiar, jest rzeczywistym problemem Kościoła w Polsce?

Okazuje się, że nie wiemy, jak poradzić sobie z grzesznością, zgorszeniem ze strony tych, którzy sprawują urząd w Kościele. Próbuje się wszelkimi możliwymi sposobami szczelnie zamknąć szambo, ale rośnie tam coraz bardziej ciśnienie do tego stopniu, że wszelkie spusty i zamknięcia zaczynają pękać.

I jestem przekonany, że próby tuszowania również opierają się na infantylnej wierze, na niemalże kulcie duchownego, który przecież też jest grzesznikiem. Ale jeśli wpajamy wiernym, że nie jest... Jeśli to nie relacja z Jezusem ma być najpierw fundamentem, ale to jak żyją księża, co nam powiedzą, to wtedy nie ma wyjścia: trzeba za wszelką cenę tuszować i udawać, że problemu nie ma. Na szczęście ten czas się kończy. Rozpad tego "upobożnionego" modelu Kościoła będzie bardzo bolesny.

 

Właśnie przeczytałem dewastujący list ks. Isakowicza- Zaleskiego, napisany już przed 8 laty do kard. Stanisława...

Opublikowany przez Dariusza Piórkowskiego SJ Środa, 16 września 2020
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adam Żak SJ
16,14 zł
26,90 zł

Rozliczenie z problemem pedofilii w polskim Kościele

Ujawnienie skali wykorzystywania seksualnego nieletnich przez osoby duchowne wstrząsnęło Kościołem w Polsce i na świecie. Reakcje hierarchów były skrajne: od lęku przed ujawnieniem długo skrywanej prawdy po chęć...

Skomentuj artykuł

Dariusz Piórkowski SJ: przeczytałem dewastujący list ks. Isakowicza- Zaleskiego. Jego treść jest przygniatająca. Brakuje słów
Komentarze (8)
MS
~Marcin Stradowski
17 września 2020, 12:49
Księże, czy Ty zawsze musisz łączyć dwie sprawy, które należy traktować oddzielnie czyli LGBT i pedofilie? Ładnie to tak bezczelnie manipulować? W ten sposób umniejsza Ksiądz ból ofiar pedofilii, którym należy się sprawiedliwość i pomoc. Osobom LGBT też należy się pomoc i współczucie, nie ze względu na rzekome prześladowania, ale z powodu trwałego uporu i braku woli zerwania z grzechem, natomiast ofiary pedofilii są całkowicie niewinnymi ofiarami. Obrzydliwe jest to Księdza zestawienie w jednym szeregu. No, ale czego ja się mogę spodziewać po jezuicie?
AJ
~Angelika Jakaśtam
17 września 2020, 14:33
Generalnie bardzo słuszna uwaga,ale z tym "no,ale czego ja się mogę spodziewać po jezuicie"- to już mega gruba przesada!!!..
AP
~Aga P.
17 września 2020, 11:58
Kard.Dziwisz wyprze się wszystkiego. Jak JPII mógł mu tak ufać? Widać nawet przyjaźń ze świętym nie uwalnia od słabości.
AM
andrzej mar
18 września 2020, 14:08
Judasz też był przy Panu i też nie spowodowało to, że nie dopuścił się zdrady. Nic odkrywczego Aga
AM
~Andrzej Mackiewicz
17 września 2020, 10:26
Dlaczego Episkopat nie poddaje się do dymisji ? Dlaczego Nuncjusz nie poddaje się do dymisji ?
KS
~Konrad Sznajder
17 września 2020, 08:00
Słowo dewastujący to modna kalka z języka angielskiego.
Anna Żebrowska
16 września 2020, 14:27
Abp Dziwisz przeczeka i to. Zawsze może się w tym czasie oddawać rozkoszom stołu, dopóki nie pęknie.
AJ
~Angelika Jakaśtam
17 września 2020, 14:37
Kardynał-NIESTETY...!!!....

Skomentuj artykuł

Dariusz Piórkowski SJ: przeczytałem dewastujący list ks. Isakowicza- Zaleskiego. Jego treść jest przygniatająca. Brakuje słów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.