Kard. Müller przestrzega przed "kultem jednostki" wobec papieża

Kard. Müller przestrzega przed "kultem jednostki" wobec papieża
(fot. youtube.com/BP KEP)
KAI / psd

Były prefekt Kongregacji Nauki Wiary kard. Gerhard Müller przestrzegł przed "kultem jednostki" wobec papieża.

W wywiadzie dla niemieckiej agencji DPA hierarcha oświadczył, że "każdy katolik, a przede wszystkim każdy biskup i każdy kardynał utrzymuje pozytywną i konstruktywną relację z papieżem". Powinno to być jednak "dalekie od dworskiego schlebiania i nadskakującego podporządkowania", przeciwko czemu zresztą zawsze występuje Franciszek.

Tymczasem, według kard. Müllera, niektórzy okazują papieżowi "obłudną cześć" w stylu: "Ojciec Święty ma jakiś pomysł i my za nim podążamy bezwarunkowo i pełni zachwytu". Papież bowiem "jest tylko człowiekiem, co znaczy, że nie wszystko, co robi i mówi jest z natury doskonałe", wyjaśnił niemiecki purpurat.

Podkreśla on, że szacunek wobec osoby papieża ze strony wiernych nie powinien przerodzić się w "kult jednostki" ani w "turystykę papieską". - W czasach środków masowego przekazu niebezpiecznym jest to, gdy ludzie tylko oklaskują papieża lub jadą do Rzymu dla sensacji, by potem móc powiedzieć: "Widziałem papieża z pierwszego rzędu i byłem bardzo blisko niego" - stwierdził kard. Müller.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kard. Müller przestrzega przed "kultem jednostki" wobec papieża
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.