Całun popycha ku obliczu każdej osoby cierpiącej

Całun popycha ku obliczu każdej osoby cierpiącej
(fot. PAP/EPA/TONINO DI MARCO)
KAI / ptt

Pannie Najświętszej zawierzam to miasto i jego terytorium oraz jego mieszkańców, aby mogli żyć w sprawiedliwości, pokoju i braterstwie - powiedział Franciszek przed modlitwą Anioł Pański, która zakończyła Mszę św. na placu Vittorio w Turynie.

Papież wskazując na obecny w miejscowej katedrze Całun powiedział, że "przyciąga on do oblicza i umęczonego ciała Jezusa, a jednocześnie popycha ku obliczu każdej osoby cierpiącej i niesprawiedliwie prześladowanej". Pozdrowił m. in. salezjanów obchodzących w tym roku 200. rocznicę urodzin założyciela, św. Jana Bosko.

- Na zakończenie tej uroczystości, nasze myśli zwracają się do Maryi Panny, kochającej i troskliwej matki względem wszystkich swoich dzieci, które Jezus powierzył Jej na krzyżu, ofiarowując samego siebie w akcie największej miłości - powiedział Franciszek i podkreślił, że "ikoną tej miłości jest Całun, który tym razem przyciągnął do Turynu tak wielu ludzi". - Całun przyciąga do oblicza i umęczonego ciała Jezusa, a jednocześnie popycha ku obliczu każdej osoby cierpiącej i niesprawiedliwie prześladowanej - powiedział Ojciec Święty.

Nawiązując do 200 rocznicy urodzin św. Jana Bosko Franciszek pozdrowił kapłanów i zakonników, szczególnie ze zgromadzenia salezjanów. - Poświęcacie się z zaangażowaniem w pracy duszpasterskiej i jesteście blisko ludzi i ich problemów. Zachęcam was do kontynuowania z radością waszej posługi, zawsze koncentrując się na tym, co istotne w głoszeniu Ewangelii - powiedział Ojciec Święty.

Na zakończenie Franciszek zawierzył Pannie Najświętszej miasto i jego terytorium oraz jego mieszkańców aby "mogli żyć w sprawiedliwości, pokoju i braterstwie". Zwłaszcza chorych na białaczkę w obchodzonym dzisiaj Narodowym Dniu Walki z Białaczką, Chłoniakami i Szpiczakiem. - Niech Maryja Pocieszycielka Wiernych, królowa Turynu i Piemontu umocni waszą wiarę, upewni waszą nadzieję i uczyni owocną waszą miłość, abyście byli "solą i światłem" tej błogosławionej ziemi - powiedział papież.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Całun popycha ku obliczu każdej osoby cierpiącej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.