Czy Franciszek abdykuje? Były rzecznik papieża o ew. odejściu

Czy Franciszek abdykuje? Były rzecznik papieża o ew. odejściu
Fot. PAP/EPA/CLAUDIO PERI
KAI / kb

Były rzecznik Franciszka z czasów, gdy kard. Jorge Bergoglio był arcybiskupem Buenos Aires, odniósł się do spekulacji mediów o możliwym wcześniejszym ustąpieniu papieża Franciszka.

Papież Franciszek abdykuje?

„Papieża będziemy jeszcze mieli przez jakiś czas”, zacytował argentyński dziennik „Clarin” wpis na portalach społecznościowych byłego rzecznika diecezji Buenos Aires, Guillermo Marco, po spotkaniu z Franciszkiem w Rzymie 11 czerwca. Według jego relacji, papież był pogodny i powraca do zdrowia. W żadnym wypadku nie myśli o rezygnacji.

Tego samego dnia papież przyjął innego ważnego gościa z Argentyny, Eduardo Duhalde. Były prezydent powiedział argentyńskiej gazecie „La Nación”, że tematem rozmowy z Ojcem Świętym była sytuacja w jego ojczyźnie, ale papież nie chciał ingerować w sprawy wewnętrzne kraju. Duhalde odniósł wrażenie, że Franciszek jest w dobrej kondycji i że czuje się coraz lepiej.

Ostatnio media międzynarodowe spekulowały na temat możliwej rezygnacji papieża Franciszka ze względu na jego stan zdrowia i zaawansowany wiek (85 lat). W piątek Watykan ogłosił, że papież jest zmuszony odwołać zaplanowaną na początek lipca podróż do Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego z powodu utrzymujących się problemów z kolanem.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Czy Franciszek abdykuje? Były rzecznik papieża o ew. odejściu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.