Dotychczas głos na Synodzie zabrało 70 ojców

Dotychczas głos na Synodzie zabrało 70 ojców
(fot. CTV)
5 lat temu
Logo źródła: Radio Watykańskie KAI / CTV / pk

Dotychczas na Synodzie o rodzinie głos zabrało 70 ojców. Wystąpienia swobodne przewidziano na 3 minuty, zgłoszone wcześniej - 4 minuty - poinformował podczas briefingu dla dziennikarzy rzecznik Stolicy Apostolskiej, ks. Federico Lombardi SJ.

Ks. Lombardi zaznaczył, że w wielu wystąpieniach poruszano problem języka, jakim posługuje się Kościół by głosić Ewangelię rodziny. Wskazywano na konieczność poszanowania stopniowego zapoznawania z nauczaniem Kościoła o małżeństwa. Zaznaczono, że Kościół pragnie okazać swą przyjaźń ludzkości, także osobom które do niego nie należą. Mówiono o promocji głębokiej i obiektywnej wiedzy o magisterium w tej dziedzinie. W auli synodalnej było też wiele poruszających wystąpień ukazujących sytuacje przeżywane przez rodziny na Bliskim Wschodzie i na Bałkanach. Często poruszano temat towarzyszenia małżeństwom przeżywającym trudności, aby nie czuły się opuszczone. Jeden z ojców synodalnych apelował do księży, by jasno ukazywali narzeczonym, że małżeństwo jest poważnym zaangażowaniem, byli wymagający i weryfikowali, czy przystępują oni do małżeństwa z właściwym nastawieniem. Ponadto wskazywano na pozytywną rolę, jaką w dobrym przeżywaniu małżeństwa i życia rodzinnego mają ruchy kościelne, grupy modlitwy a także Droga Neokatechumenalna.

Jak wiadomo podczas obecnego Synodu podaje się do wiadomości publicznej jedynie treść wystąpień, ale nie kto jakie poglądy wyrażał.

Tematem dzisiejszej porannej, 3 kongregacji generalnej poruszano dwie kwestie: "Ewangelia rodziny i prawo naturalne" oraz "Rodzina i powołanie osoby w Chrystusie".

 

Więcej»

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Dotychczas głos na Synodzie zabrało 70 ojców
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Dotychczas głos na Synodzie zabrało 70 ojców
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.