Franciszek: młodym ludziom potrzebna jest pasja, a zadaniem wychowawców jest jej zaszczepienie

Franciszek: młodym ludziom potrzebna jest pasja, a zadaniem wychowawców jest jej zaszczepienie
(fot. GeorgeVieiraSilva / Shutterstock.com)
2 lata temu
KAI / pk

O znaczeniu w życiu człowieka sportu i pasji życiowej mówił Ojciec Święty, przyjmując przed audiencją ogólną w Watykanie uczestników oraz organizatorów zawodów motocyklowych Grand Prix San Marino, będących eliminacjami Motocyklowych Mistrzostw Świata.

Odbędą się one w roku bieżącym w dniach 7-9 września.

Na wstępie papież podkreślił znaczenie wychowawcze aktywności sportowej. Zaznaczył, że jeśli zachowywane są obowiązujące reguły, to pobudza ona do przezwyciężanie siebie i swego egoizmu, ćwiczy w ofiarności, a także krzewi w relacjach międzyludzkich lojalność, przyjaźń oraz szacunek dla zasad.

Ojciec Święty zachęcił do krzewienia w sporcie "wartości humanistycznych i chrześcijańskich, będących podstawą bardziej sprawiedliwego i solidarnego społeczeństwa. Jest to możliwe, ponieważ wydarzenie sportowe wyraża się w uniwersalnym języku, który wykracza poza granice, języki, rasy, religie i ideologie".

- Dlatego posiada właściwą sobie zdolność do jednoczenia ludzi, sprzyjając dialogowi i akceptacji - stwierdził Franciszek.

Papież dodał, że w życiu ludzi młodych potrzebna jest pasja, a zadaniem wychowawców jest jej zaszczepienie w sercach młodzieży.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton
27,93 zł
39,90 zł

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Franciszek: młodym ludziom potrzebna jest pasja, a zadaniem wychowawców jest jej zaszczepienie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.