Franciszek modlił się za ofiary konfliktów na świecie

Franciszek modlił się za ofiary konfliktów na świecie
(fot. PAP / EPA / ELISABETTA BARACCHI)
KAI / ml

O swej modlitwie za ofiary konfliktów w Demokratycznej Republice Konga, Wenezueli i Paragwaju zapewnił Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański w Carpi we Włoszech.

Papież wezwał do modlitw o pokój i niestrudzonego trwania w unikaniu wszelkiej przemocy, poszukując rozwiązań politycznych.
Odnosząc się do krwawych starć zbrojnych w regionie Kasai w Demokratycznej Republice Konga, które niosą za sobą ofiary i wysiedlenia, dotykające także ludzi i mienia Kościoła, papież zapewnił o swojej bliskości mieszkańcami i zachęcił wszystkich do modlitwy o pokój, aby "serca sprawców takich przestępstw nie były zniewolone nienawiścią i przemocą".

Wskazując na wydarzenia w Wenezueli i Paragwaju Franciszek zapewnił mieszkańców tych krajów o swojej modlitwie i zachęcił wszystkich do niestrudzonego trwania w unikaniu wszelkiej przemocy, poszukując rozwiązań politycznych. 
W Demokratycznej Republice Konga cały czas trwają krwawe starcia wynikające z niewprowadzenia w życie porozumienia rządu z opozycją, wynegocjowanego dzięki mediacji tamtejszych biskupów katolickich. 
Miało ono rozwiązać kryzys polityczny, zrodzony z chęci dalszego zachowania władzy przez prezydenta Josepha Kabilę po zakończeniu jego mandatu na stanowisku prezydenta.
W Wenezueli doszło do protestów ulicznych i starć z policją gdy sąd najwyższy w minionym tygodniu ogłosił wyrok odbierający sejmowi władzę ustawodawczą. Wczoraj sąd cofnął swą decyzję. 
W stolicy Paragwaju, Asunción doszło w miniony piątek do antyrządowych zamieszek związanych z protestami przeciwko zmianom w konstytucji, które pozwoliłyby prezydentowi Horacio Cartesowi na ubieganie się o drugą kadencję. 
Demonstranci podłożyli ogień pod budynkiem parlamentu. W wyniku strać z policją są zabici i ranni.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Franciszek modlił się za ofiary konfliktów na świecie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.