Franciszek o wojnie na Ukrainie: "Diaboliczna przemoc"

Franciszek o wojnie na Ukrainie: "Diaboliczna przemoc"
Papież Franciszek. Fot. MAURIZIO BRAMBATTI / PAP / EPA
PAP / mł

- Na umiłowanej i udręczonej Ukrainie powrócono do dramatu Kaina i Abla; rozpętała się przemoc, która niszczy życie, przemoc demoniczna, diabelska - mówił papież Franciszek do delegacji katolickich organizacji charytatywnych.

Jak dodał, w jej obliczu wierzący "są wezwani, by odpowiedzieć siłą modlitwy, konkretnymi aktami miłości, każdym chrześcijańskim środkiem, aby broń ustąpiła miejsca negocjacjom". Papież przemawiał w czwartek podczas audiencji dla przedstawicieli katolickiej instytucji Dzieła Pomocy Kościołom Wschodnim (ROACO). Apelował, by broń ustąpiła miejsca negocjacjom. Franciszek podziękował przedstawicielom ROACO za okazanie wsparcia ze strony Kościoła i jego samego na Ukrainie oraz w krajach, gdzie przyjęto uchodźców.

"Chcemy, aby szybko spełniło się pokojowe proroctwo Izajasza: naród przeciw narodowi nie podniesie miecza, a swe miecze przekują na lemiesze" - zaznaczył. Przyznał, że wszystko jednak wydaje się iść w przeciwnym kierunku: jedzenia jest mniej, a szczęk oręża rośnie. Jego zdaniem "historią rządzi model Kaina".

- Nie przestawajmy jednak modlić się, pościć, pomagać, pracować po to, aby ścieżki pokoju znalazły miejsce w dżungli konfliktów - wezwał.

Franciszek przypomniał też, że od 12 lat trwa wojna w Syrii, która wyczerpała ten kraj i zamieniła go w "pustynię ubóstwa".

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ

Kto się modli, słucha Słowa i przyjmuje sakramenty, ten doświadczy zmiany w swoim życiu, pojawią się w nim owoce. Jeśli zatrzymamy się tylko na poziomie wymagań moralnych i dobrej woli, pozostaniemy w tym samym miejscu...

Skomentuj artykuł

Franciszek o wojnie na Ukrainie: "Diaboliczna przemoc"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.