Franciszek podkreślił rolę Papieskiej Akademii Teologicznej

Franciszek podkreślił rolę Papieskiej Akademii Teologicznej
(fot. Drop of Light / Shutterstock.com)
3 lata temu
KAI / pk

Papieska Akademia Teologiczna jest wezwana do pojmowania swej tożsamości jako promotorka spotkania między teologią, filozofią a naukami humanistycznymi, aby dobre ziarno Ewangelii przynosiło owoc na wielkim polu wiedzy - powiedział Ojciec Święty przyjmując jej członków w Pałacu Apostolskim.

Okazją dla tej audiencji jest 300 rocznica istnienia tej instytucji związanej dziś z Papieską Radą ds. Kultury. Jej członkiem honorowym jest kard. Zenon Grocholewski, a w gronie członków zwyczajnych jest m. in Teolog Domu Papieskiego, o. Wojciech Giertych OP.

W swoim przemówieniu Franciszek przypomniał dzieje Papieskiej Akademii Teologicznej, która miała początkowo służyć jako miejsce formacji teologicznej duchowieństwa. Jej elementem stałym jest wspieranie Kościoła w jego rozumieniu wiary w obliczu wyzwań kultury i nieustannie nowych kontekstów. Zauważył, że służy temu także odbywające się obecnie Forum Międzynarodowe pod hasłem "Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi". Dodał, że Akademia nigdy nie pojmowała siebie jako instytucja wyizolowana i autonomiczna, ale wpisuje się w całe bogactwo relacji. Nawiązując do przeszłości Ojciec Święty wskazał, że Papieska Akademia Teologiczna jest wezwana do pojmowania swej tożsamości jako promotorka spotkania między teologią, filozofią a naukami humanistycznymi, aby dobre ziarno Ewangelii przynosiło owoc na wielkim polu wiedzy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa
9,97 zł
49,90 zł

Zobacz z bliska Papieża Franciszka

Grzegorz Gałązka to autor kanonizacyjnego portretu Jana Pawła II. Od kilkudziesięciu lat fotografuje życie w Watykanie. Dzięki jego znakomitym zdjęciom możemy ujrzeć Franciszka takiego, jaki jest naprawdę - spontanicznego, ekspresyjnego,...

Skomentuj artykuł

Franciszek podkreślił rolę Papieskiej Akademii Teologicznej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.