Franciszek przyjął amerykańską spikerkę, krytykowaną za popieranie aborcji

Franciszek przyjął amerykańską spikerkę, krytykowaną za popieranie aborcji
Fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
2 tygodnie temu
KAI / pk

Nancy Pelosi jest spikerką (przewodniczącą) Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych, krytykowaną za swoje poglądy na temat aborcji. Kobieta od lat uważa ją za "niezbywalne prawo kobiety". W sobotę Nancy Pelosi oraz jej mąż spotkali się papieżem Franciszkiem.

W sobotę, 9 października Franciszek przyjął w Watykanie spikerkę (przewodniczącą) Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych Nancy Pelosi i jej męża Paula. Amerykańska agencja Fox News zwróciła uwagę, że audiencja ta, która miała charakter prywatny, odbyła się w kontekście "niekończącej się debaty na temat aborcji w USA". W ubiegłym miesiącu arcybiskup San Francisco Salvatore Cordileone wezwał wiernych do modlitw i postu w intencji "nawrócenia serc polityków amerykańskich, począwszy od Nancy Pelosi".

Ona sama napisała w swoim tweecie po audiencji, że miała ona wymiar "duchowy i osobisty" oraz była "dużym zaszczytem".

Aborcja na życzenie, w każdej fazie ciąży

Pelosi, która ma 81 lat i zamierza niebawem zakończyć swoją działalność polityczną, jest katoliczką, często bywa jednak krytykowana za swoje poglądy na temat aborcji, którą od lat uważa za "niezbywalne prawo kobiety".

W zeszłym miesiącu abp Cordileone wezwał wiernych archidiecezji San Francisco do masowej i widocznej kampanii antyaborcyjnej przez modlitwę i post w celu nawrócenia spikerki Izby. Ma to związek z debatą w Kongresie na temat nowej ustawy HR 3755, która "narzuci w całym kraju prawo do aborcji na życzenie - w każdej fazie ciąży".

Modlitwa i post o nawrócenie Nancy Pelosi

- Potrzebne jest nawrócenie serc większości deputowanych, począwszy od spikerki Izby Reprezentantów Nancy Pelosi. Dlatego zapraszam wszystkich katolików, aby włączyli się do tej nowej akcji modlitwy i postu w jej intencji. Ofiarujmy raz w tygodniu różaniec i post w piątek, aby się nawróciła - zachęcił hierarcha.

Pelosi odpowiedziała na to, że "arcybiskup San Francisco i przyległego regionu i ja nie zgadzamy się co do tego, kto powinien decydować o wielkości (rodziny) i czasu (urodzin dziecka). Ja wierzę, że Bóg dał nam wolną wolę oraz poczucie odpowiedzialności w tej sprawie".

Arcybiskup z kolei jeszcze raz podkreślił, że "Pelosi i inni, którzy twierdzą, że są «pobożnymi katolikami», nie powinni się za takowych uważać, gdyż godzą się na zabijanie niewinnych ludzkich istnień i w dodatku jeszcze chcą, żeby opłacał to rząd".

 

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Franciszek przyjął amerykańską spikerkę, krytykowaną za popieranie aborcji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.