Franciszek wyraził bliskość z mieszkańcami Panamy, którzy upamiętnili dzisiaj osoby zmarłe na koronawirusa

Franciszek wyraził bliskość z mieszkańcami Panamy, którzy upamiętnili dzisiaj osoby zmarłe na koronawirusa
fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
3 tygodnie temu
KAI / jb

W Panamie odbyła się uroczystość upamiętnienia osób zmarłych z powodu koronawirusa, szczególnie pracowników służby zdrowia, którzy poświęcili swoje życie ratując innych.

Z tej okazji papież Franciszek skierował do Panamczyków list, w którym wyraził swoją bliskość z cierpiącymi i zapewnił o modlitwie. Ojciec Święty podziękował pracownikom służby zdrowia i osobom zaangażowanym w walkę z COVID-19 za ich ofiarność oraz świadectwo człowieczeństwa.

Podczas uroczystości papieski list odczytał metropolita Panamy. Abp José Domingo Ulloa przypomniał, że w tym kraju na koronawirusa zmarło już ponad 6 tys. osób, w tym 111 pracowników służby zdrowia. Podziękował wszystkim, którzy ratują życie innych narażając własne. „Ten trudny czas pokazuje nam również, że potrzebujemy Boga, ponieważ w obliczu śmierci odkrywamy, że nie jesteśmy samowystarczalni” – podkreślił hierarcha.

Ministerstwo Zdrowia uhonorowało także pracowników służby zdrowia. Jego szef odsłonił specjalną tablicę poświęconą zmarłym na COVID-19 lekarzom i pielęgniarkom. Za pośrednictwem lokalnych dyrektorów, do każdego z regionów kraju trafiła także sadzonka gwajakowca, zwanego od wieków w Ameryce Południowej „drzewem życia”, ze względu na szerokie zastosowanie tej rośliny w leczeniu wielu dolegliwości. „Drzewka mają przypominać bohaterstwo i oddanie pracowników służby zdrowia” – podkreślił Francisco Sucre.

Źródło: KAI / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek
31,43 zł
44,90 zł

Mądrość przychodzi z wiekiem

Oni najlepiej rozumieją, że życie czasem się komplikuje. Gdy popełniamy błąd, stają przy nas. Osoby starsze to nieocenieni doradcy. Upływający czas zabrał im młodość, lecz dał mądrość.

Ta jedyna w swoim...

Skomentuj artykuł

Franciszek wyraził bliskość z mieszkańcami Panamy, którzy upamiętnili dzisiaj osoby zmarłe na koronawirusa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.