Franciszek: żłóbek, w którym spotykamy Odkupiciela jest w cierpiącym bracie

Franciszek: żłóbek, w którym spotykamy Odkupiciela jest w cierpiącym bracie
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.jezuici.pl)
KAI / jb

- Żłóbek, w którym spotykamy Odkupiciela jest w cierpiącym bracie – mówił o tym papież Franciszek po modlitwie „Anioł Pański”, jaką odmówił z wiernymi zgromadzonymi na placu św. Piotra w Watykanie.

Życzył, by zbliżające się Święta Bożego Narodzenia były dla okazją do odnowy i braterstwa.

- Rozejrzyjmy się wokół nas, spójrzmy zwłaszcza na tych, którzy są pozbawieni środków do życia. Brat cierpiący, gdziekolwiek się znajduje, należy do nas. To w potrzebującym bracie znajduje się żłóbek, do którego musimy się udać z solidarnością, aby naprawdę spotkać Odkupiciela rodzącego się w świecie. Idźmy więc z Maryją ku Świętej Nocy. Wraz z Nią oczekujmy wypełnienia się tajemnicy zbawienia – zachęcił Ojciec Święty.

Papież nawiązał także do wystawy „Sto żłobków” zorganizowanej pod Kolumnadą św. Piotra, która, jak zauważył wypełnia rolę katechezy dla ludu Bożego. „Zachęcam was do odwiedzenia żłóbków pod Kolumnadą, aby zrozumieć jak ludzie starają się poprzez sztukę ukazać, jak narodził się Jezus. Żłóbki znajdujące się pod Kolumnadą są wspaniałą katechezą naszej wiary” – stwierdził Franciszek.

DEON.PL POLECA

Ponadto papież zwrócił uwagę, że „pandemia koronawirusa spowodowała szczególne trudności dla ludzi morza”: „wielu z nich, a ich liczbę szacuje się na 400 tysięcy na całym świecie, utknęło na statkach przekraczając terminy swoich kontraktów i nie może wrócić do domu”. Wezwał rządy „do uczynienia wszystkiego, co w ich mocy, aby umożliwić im powrót do swoich bliskich”.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Franciszek: żłóbek, w którym spotykamy Odkupiciela jest w cierpiącym bracie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.