Jezus przeżył to jako dziecko. Czy chcesz tego doświadczyć?

Jezus przeżył to jako dziecko. Czy chcesz tego doświadczyć?
(fot. Derek Thomson / Unsplash)
Migrants & Refugees Section / kk

„Dzielić się, żeby się rozwijać” – to jeden z kluczy do zrozumienia dziecięctwa Jezusa.

„To przesłanie umieszcza nas w doświadczeniu, które miał Jezus jako dziecko, będąc wykorzenionym uchodźcą tylko ze swomi rodzicami” – mówi Ojciec Święty.

„Bóg nie chciał, aby zasoby naszej planety przynosiły korzyści tylko niektórym. Nie, tego nie chciał Pan! Musimy nauczyć się dzielić, aby razem się rozwijać, nie pomijając nikogo" - pisze papież Franciszek w swoim orędziu na Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy 2020.

„Dzień dobry! Nazywam się Eric Estrada Buenaño. Mam 38 lat i jestem Wenezuelczykiem. Urodziłem się w regionie Tachira, w mieście Tariba, które znajduje się około 12 godzin od stolicy kraju" - mówi bohater nagrania przygotowanego przez watykańską Sekcję ds. Migrantów i Uchodźców.

DEON.PL POLECA

„Stałem się uchodźcą z kilku powodów: braku dostępu do wody i gazu, braku bezpieczeństwa. Mój region jest oddalony od centrum i zawsze mierzył się z problemem bezprawia, działalności bojówek, zorganizowaną przestępczością czy porwaniami” – opisuje Eric.

„Rodzina, z którą teraz żyję, prócz tego, że dała mi dach nad głową, miejsce w którym mogę się zatrzymać, dzieli się ze mną żywnością i dzięki nim znalazłem pracę” – mówi uchodźca.

„Dzielenie się czyni nas bardziej ludźmi, wzmacnia wiarę w Boga i w to, że jesteśmy jego dziećmi. Dzielenie się tym co posiadamy z tymi, którzy naprawdę tego potrzebują, naprawdę może pomóc ludzkości” – podkreśla Eric. „Nie chodzi tylko o dobra materialne, ale także o doświadczenie życia, radości, miłości i słowa wsparcia. Wszystko co możesz dać innym, może zaowocować dobrem – w jakiś sposób komuś pomoże” – dodaje.

106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy obchodzimy w niedzielę 27 września 2020 roku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Jezus przeżył to jako dziecko. Czy chcesz tego doświadczyć?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.