Jordania: wyjątkowy dar papieża dla uchodźców

Jordania: wyjątkowy dar papieża dla uchodźców
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
4 lata temu
KAI / kw

W stolicy Jordanii otwarto 12 maja "Ogród Miłosierdzia", ofiarowany przez papieża celem pomocy dla rodzin uchodźców z Iraku. Franciszek sfinansował go również dzięki ofiarom zebranym od zwiedzających watykański pawilon na EXPO 2015 w Mediolanie.

Fundusze przekazał za pośrednictwem Papieskiej Rady "Cor Unum", stąd na inauguracji w Ammanie był podsekretarz watykańskiej dykasterii charytatywnej ks. Segundo Tejado Muñoz, oczywiście obok miejscowego ordynariusza, którym jest łaciński patriarcha Jerozolimy Fouad Twal.

"Ogród Miłosierdzia" jest bowiem jednym z licznych projektów prowadzonego przez jordańską Caritas Ośrodka Matki Bożej Pokoju, utworzonego tam przez jerozolimski patriarchat przed 14 laty, a niosącego pomoc potrzebującym niezależnie od przynależności religijnej czy etnicznej.

Zainaugurowany przedwczoraj projekt zapowiedziano już w grudniu ub.r. podczas otwarcia "Restauracji Miłosierdzia" - jadłodajni dla uchodźców, również jednej z inicjatyw wspomnianego ośrodka. "Ogród Miłosierdzia" to tereny uprawne z 600 oliwkami. Irakijczycy, którzy schronili się w Jordanii, znajdą w nim pracę m.in. przy produkcji konfitur i oliwy.

Jordańska Caritas i nuncjatura apostolska w Ammanie mają nadzieję, że podobne farmy dające zatrudnienie licznym irackim uchodźcom powstaną już wkrótce na peryferiach tego miasta. Ich plany są już w toku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Jordania: wyjątkowy dar papieża dla uchodźców
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Jordania: wyjątkowy dar papieża dla uchodźców
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.