Kard. Maradiaga o zmianach w Kurii i lobby gejowskim

Kard. Maradiaga o zmianach w Kurii i lobby gejowskim
(fot. youtube.com)
catholic news agency / kw

Honduraska gazeta El Heraldo zapytała kardynała Maradiagę, jednego z 8 doradców Papieża, o to czy w ostatnim czasie miała miejsce "infiltracja Watykanu przez społeczność gejowską".

Kardynał odpowiedział: - Tak. Co więcej, Papież powiedział, że istnieje nawet "lobby" w tym sensie. Krok po kroku próbuje to oczyścić.

Hierarcha dodał również, że nie ma możliwości, by Papież w jakikolwiek sposób wspierał możliwości wprowadzenia małżeństw jednopłciowych w Kościele.

Kard. Maradiaga jest arcybiskupep Tegucigalpy, stolicy Hondurasu. Decyzją papieża Franciszka od 13 kwietnia 2013 jest członkiem grupy ośmiu kardynałów doradców (Rada Kardynałów), którzy będą służyć radą Ojcu Świętemu w zarządzaniu Kościołem i w sprawach reformy Kurii Rzymskiej.

DEON.PL POLECA

Papież Franciszek podczas lotu z Włoch do Brazylii (28 czerwca 2013) wypowiedział się na temat domniemanego istnienia lobby gejowskiego: - Tak wiele napisano o lobby gejowskim. Ale ja jeszcze nie spotkałem nikogo, kto dałby mi watykański dowód z podpisem "gej". Chociaż mówi się, że oni tam są.

Papież podkreślił wówczas, że wszystkie rodzaje lobby są złe i są dla niego "najcięższym problemem". Cytując Katechizm Kościoła Katolickiego, sprzeciwił się marginalizowaniu osób homoseksualnych. To wtedy wypowiedział słynne zdanie: - Jeśli dana osoba jest gejem, a szuka Boga i ma dobrą wolę, to kim jestem, by ją osądzać?

Wywiad z kard. Maradiagą dotyczył przede wszystkim reformy i zmian w Kościele.

- Nie powinniśmy oczekiwać znacznych reform w zakresie doktryny Kościoła - odpowiedział hierarcha - reforma skupia się na organizacji Kurii.

Kard. Maradiaga dodał również, że wie o dużym oporze przeciw zmianom w Kurii: - Jest wiele osób [w Kurii], które stawiają opór jakimkolwiek zmianom, dlatego (...), że nie znają żywego Kościoła.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kard. Maradiaga o zmianach w Kurii i lobby gejowskim
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.