List do ks. prof. Michała Hellera

List do ks. prof. Michała Hellera
Fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl
Libreria Editrice Vaticana

List do ks. prof. Michała Hellera

Ks. prał. Michał Heller

Profesor fizyki teoretycznej,

kosmologii i filozofii nauki

Papieska Akademia Teologiczna w Krakowie

Drogi Księże Prałacie!

Ojciec Święty z radością przyjął wiadomość o przyznaniu Księdzu Prałatowi Nagrody Templetona za nadzwyczajny wkład w dialog nauki i religii i przesyła Księdzu Prałatowi szczere gratulacje i najlepsze życzenia.

Jak Ksiądz Prałat wie, Ojciec Święty wielokrotnie podkreślał znaczenie owocnego spotkania wiary i rozumu, będących dwoma skrzydłami, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy (por. Fides et ratio, 1), i pragnie dodawać odwagi tym, którzy poświęcają swoje życie docieraniu do głębokiej wiedzy, którą można zdobyć w wyniku badań naukowych, prowadzonych w duchu wiary religijnej. Jego Świątobliwość modli się, aby prace Księdza Prałata w dziedzinie kosmologii i filozofii przyczyniały się do szerzenia przesłania o tym, że «Niebiosa głoszą chwałę Boga, dzieło rąk Jego nieboskłon obwieszcza» (Ps 19 [18], 2).

Ojciec Święty będzie w szczególny sposób pamiętał o Księdzu Prałacie w modlitwie 7 maja 2008 r., kiedy ta prestiżowa nagroda będzie wręczana Księdzu Prałatowi w Londynie. Księdzu Prałatowi i tym wszystkim, którzy swoją pracą przyczyniają się do tego, że pogłębia się zrozumienie stosunku między religią i nauką, Ojciec Święty udziela z serca swego Błogosławieństwa Apostolskiego.

Szczerze oddany w Chrystusie

Abp Fernando Filoni

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

List do ks. prof. Michała Hellera
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.