Maryja uczy nas przeżywania Adwentu

Maryja uczy nas przeżywania Adwentu
(fot. PAP/EPA/ALESSANDRO DI MEO)
Logo źródła: Radio Watykańskie KAI / Radio Watykańskie / mh

Maryja podtrzymuje nas w naszej wędrówce do Bożego Narodzenia, ponieważ uczy nas jak przeżywać obecny okres Adwentu w oczekiwaniu na Pana - powiedział papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym południową modlitwę "Anioł Pański" na placu św. Piotra w Watykanie.

Odnosząc się do uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, przypomniał, że była ona dziewczyną z Nazaretu - "małej miejscowości w Galilei, na peryferiach imperium rzymskiego, a także na peryferiach Izraela". - Mimo to na nią skierowało się spojrzenie Pana, który ją wybrał, aby stała się Matką Jego Syna. W perspektywie tego macierzyństwa, Maryja została zachowana od grzechu pierworodnego, to znaczy od tego zerwania jedności z Bogiem, z innymi i ze stworzeniem, które rani głęboko każdego człowieka. Ale ta rana została uprzednio uzdrowiona w Matce Tego, który przyszedł, aby wyzwolić nas z niewoli grzechu - wskazał papież.

Podkreślił, że tak jak na Maryję, "Bóg rzeczywiście kieruje swoje spojrzenie miłości na każdego mężczyznę i kobietę". Również my "od zawsze zostaliśmy wybrani przez Boga, aby żyć życiem świętym, wolnym od grzechu". - Jest to plan miłości, który ponawia za każdym razem, kiedy do Niego się zbliżamy, zwłaszcza w sakramentach - stwierdził Franciszek.

Papież: Maryja uczy nas przeżywania Adwentu (dokumentacja)

DEON.PL POLECA

Dlatego "kontemplując naszą Niepokalaną Matkę, rozpoznajemy również nasze najprawdziwsze przeznaczenie, nasze najgłębsze powołanie: być kochanym , być przekształconym przez miłość".

 

Więcej»

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Maryja uczy nas przeżywania Adwentu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.