Mąż oblał jej twarz żrącym kwasem. Pocieszenie odnalazła... w liście od Franciszka

Mąż oblał jej twarz żrącym kwasem. Pocieszenie odnalazła... w liście od Franciszka
(fot. Grzegorz Gałązka /galazka.deon.pl)
KAI / kw

- Jestem przerażony, kiedy pomyślę o okrucieństwie, które oszpeciło Pani twarz, upokarzając Pani godność kobiety i matki - pisze papież do Filomeny Lamberti, której twarz oblał kwasem jej mąż.

- Przepraszam i proszę o przebaczenie w imieniu społeczeństwa, które w swej wszechobecnej obojętności nie potrafi prosić o przebaczenie tych, których w codzienności obraża, poniża i marginalizuje - to słowa z listu, które papież Franciszek skierował do mieszkanki Salerno we Włoszech Filomeny Lamberti.

Pani Lamberti wyznała, że osobisty list od Ojca Świętego jest dla niej wzmocnieniem i pomocą w kroczeniu w przyszłość. "To list, który troskliwie przechowuję i do którego często wracam" - dodała.

Do tragedii, która oszpeciła twarz pani Lamberti doszło sześć lat temu. Zazdrosny mąż w czasie snu oblał swą żonę żrącym kwasem.

Walka o życie trwała wiele tygodni. Pani Lamberti przyznała, że miała chwile zwątpienia i pragnęła skończyć z życiem. Przeszła 25 operacji chirurgicznych, ale się nie poddała, pragnąc zacząć nowe życie.

Dziś jest zaangażowana w działania mające na celu powstrzymanie przemocy wobec kobiet.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek
31,43 zł
44,90 zł

Mądrość przychodzi z wiekiem

Oni najlepiej rozumieją, że życie czasem się komplikuje. Gdy popełniamy błąd, stają przy nas. Osoby starsze to nieocenieni doradcy. Upływający czas zabrał im młodość, lecz dał mądrość.

Ta jedyna w swoim...

Skomentuj artykuł

Mąż oblał jej twarz żrącym kwasem. Pocieszenie odnalazła... w liście od Franciszka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.