Media kolumbijskie: Franciszek pojednał naród. Na jak długo?

Media kolumbijskie: Franciszek pojednał naród. Na jak długo?
(fot. PAP/EPA/ALESSANDRO DI MEO)
KAI / kw

Media w Kolumbii dużo miejsca poświęcają zakończonej wczoraj wizycie Franciszka. Twierdzą, że dzięki dużej popularności, jaką cieszy się pochodzący z Argentyny papież, Ojciec Święty zdołał zjednoczyć na krótko podzielonych Kolumbijczyków na ulicach, w miejscach wspólnej modlitwy oraz podczas wylotu z Cartageny.

- Aby pożegnać się z odlatującym papieżem na ulicach żegnało go wczesnym rankiem ponad 700 tys. ludzi, z których większość nie spała w nocy - odnotował dziennik “El Tiempo".

DEON.PL POLECA

Wychodząca w Bogocie, stolicy kraju, gazeta odnotowała, że najpopularniejszym okrzykiem na pożegnanie z papieżem było hasło: “Franciszku, przyjacielu, naród jest z tobą!".

Papież powrócił z Kolumbii do Rzymu w poniedziałek po południu. W czasie swojej pięciodniowej wizyty odwiedził cztery miasta tego południowoamerykańskiego kraju: Bogotę, Villavicencio, Medellín, a także Cartagenę. Miejscowe media szacują, że w Mszach, którym przewodniczył Franciszek mogło uczestniczyć nawet ponad 1 mln Kolumbijczyków.

W ostatnim dniu swojej wizyty w Kolumbii papież odprawił Mszę św. w Cartagenie. W jej trakcie zwrócił się ponownie z apelem o pojednanie narodowe. Franciszek powiedział, że do trwałego pokoju w tym kraju niezbędne jest dążenie do dobra wspólnego, równości oraz sprawiedliwości.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Antonio Spadaro SJ

Papież Franciszek już po kilku minutach piastowania swojego urzędu podbił serca milionów ludzi na całym świecie. Wielu dziwiło się, że jest taki otwarty, taki odważny i taki... bliski.
A jaki jest naprawdę?

Rozmowa, którą z Ojcem...

Skomentuj artykuł

Media kolumbijskie: Franciszek pojednał naród. Na jak długo?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.