Mozambik: muzułmanie apelują o zgodę podczas wizyty papieża

Mozambik: muzułmanie apelują o zgodę podczas wizyty papieża
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / sz

Na krótko przed przybyciem papieża Franciszka do Mozambiku zwierzchnicy islamscy zaapelowali o zgodę. Ich apel stanowi odpowiedź na pojawienie się w Internecie pisma, w którym islamiści wyraźnie określili papieża jako "wroga".

 
Ponadto ekstremiści mieli wezwać muzułmanów kraju, aby nie uczestniczyli w papieskiej Mszy w najbliższy piątek, poinformowała niemiecka agencja katolicka KNA powołując się na portal "Carta de Mocambique".
 

Potępiamy teść tego listu i dystansujemy się od niego. Dystansujemy się od tej grupy pozbawionej twarzy", cytuje portal słowa szejka Aminuddina Muhammada, członka Rady Muzułmańskiej Mozambiku. Jego zdaniem list adresowany do papieża Franciszka miał na celu wywołanie "niepokoju". Takim postawom trzeba się przeciwstawić okazując szacunek dla innych religii.

Badacz konfliktów i ekspert Eric Morier-Genoud autorstwo listu przypisuje grupie, która od dwóch lat systematycznie dokonuje zamachów na północy Mozambiku. Istnieją jednak wątpliwości co do autentyczności listu, podkreśla KNA.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Mozambik: muzułmanie apelują o zgodę podczas wizyty papieża
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.