Ojciec Święty do pracowników firmy Sixt: "Nadal osuszajcie łzy najmniejszych"

Ojciec Święty do pracowników firmy Sixt: "Nadal osuszajcie łzy najmniejszych"
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / sz

Franciszek przyjął 4 listopada na audiencji dyrekcję i przedstawicieli pracowników międzynarodowej wypożyczalni samochodów Sixt.

Wyraził uznanie dla działań podejmowanych przez związaną z tą firmą fundację Drying Little Tears, czyli "Osuszając małe łzy", która pomaga potrzebującym dzieciom. Wezwał swych gości, aby nadal to czynili, gdyż "czułość Boga odzwierciedla się w sposób szczególny w niewinnych dzieciach, potrzebujących naszej uwagi i wsparcia".

"Przybyliście do Rzymu, aby spotkać się z Następcą Piotra, któremu w sposób szczególny leży na sercu los najmniejszych i najsłabszych, takich jak dzieci. Ociera nie ich łez za pośrednictwem konkretnych programów pomocowych oznacza przeciwstawianie się kulturze odrzucenia i przyczynianie się do budowania bardziej ludzkiego społeczeństwa.

Szefowa firmy Regine Sixt przedstawiła mu dzieła miłosierdzia, pełnione za pośrednictwem fundacji przede wszystkim na rzecz dzieci w różnych trudnych sytuacjach.

W odpowiedzi Ojciec Święty zauważył, że dzięki temu "macie okazję realizować w swej pracy zawodowej szlachetne powołanie, stawiając sobie pytania o najszersze znaczenie życia, to znaczy nie poprzestając na sukcesie osobistym lub zysku, ale nieustannie próbując prawdziwie służyć dobru wspólnemu przez mnożenie i czynienie coraz bardziej dostępnymi dla wszystkich dóbr tego świata".

Franciszek zachęcił uczestników audiencji do dalszego "angażowania się w tę waszą działalność z przekonaniem, że czułość Boga odzwierciedla się w sposób szczególny w niewinnych dzieciach, potrzebujących naszej uwagi i wsparcia".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Stefan von Kempis

Daj się rozpalić Słowu

Stary i zniszczony egzemplarz Biblii towarzyszy Franciszkowi od kilkudziesięciu lat. To najcenniejszy skarb naszego papieża, świadek jego radości i płaczu, prawdziwe źródło jego Ewangelicznej energii. Dla Franciszka Biblia nie jest pięknym...

Skomentuj artykuł

Ojciec Święty do pracowników firmy Sixt: "Nadal osuszajcie łzy najmniejszych"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.