Papieskie intencje modlitewne na miesiąc maj

Papieskie intencje modlitewne na miesiąc maj
(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie

Jak co miesiąc, modlimy się w dwóch papieskich intencjach, ogólnej i misyjnej. Pierwsza z nich to: "Aby środki przekazu były narzędziami w służbie prawdzie i pokojowi". Sprawa ta pojawia się często w wypowiedziach papieży naszej epoki. Ojciec Święty Franciszek już w pierwszych dniach swojego pontyfikatu, 16 marca 2013 r., spotkał się z dziennikarzami. Wyjaśnił im wtedy, iż przy wyborze imienia kierował się tym, że Franciszek z Asyżu był człowiekiem pokoju. Mówił też o znaczeniu, jakie ma dla mediów służba prawdzie:

"W waszej pracy trzeba studium, wrażliwości, doświadczenia, jak w wielu innych profesjach, ale wymaga ona szczególnej troski o prawdę, dobro i piękno. I to nas szczególnie zbliża, gdyż Kościół istnieje, aby przekazywać właśnie to: «uosobioną» Prawdę, Dobro i Piękno. Powinno być jasno widoczne, że wszyscy jesteśmy powołani, aby przekazywać nie samych siebie, ale tę egzystencjalną triadę, jaką tworzą prawda, dobro i piękno".

Papież poleca nam też intencję misyjną na każdy miesiąc. W maju mamy się modlić, "aby Maryja, Gwiazda Ewangelizacji, prowadziła misję Kościoła, gdy głosi on Chrystusa wszystkim narodom". Ta intencja, zatwierdzona jeszcze przez Benedykta XVI, jest też bardzo bliska Franciszkowi, który swą adhortację apostolską Evangelii gaudium kończy modlitwą do Maryi: "Gwiazdo nowej ewangelizacji, pomóż nam zajaśnieć świadectwem komunii, służby, żarliwej i ofiarnej wiary, sprawiedliwości i miłości do ubogich, aby radość Ewangelii dotarła aż po krańce ziemi i żadne peryferie nie zostały pozbawione jej światła". Podobnie Ojciec Święty modlił się w ubiegłym roku po różańcu na zakończenie miesiąca maryjnego maja:

"Maryjo, niewiasto zasłuchania, uczyń otwartymi nasze uszy. Spraw, abyśmy umieli słuchać Słowa Twego Syna Jezusa pośród tysięcy słów tego świata. Spraw, abyśmy umieli słuchać rzeczywistości, w której żyjemy, każdej napotkanej osoby, zwłaszcza ubogiej, potrzebującej pomocy, przeżywającej trudności. Maryjo, niewiasto decyzji, oświeć nasz umysł i nasze serce, abyśmy umieli być posłuszni bez wahania Słowu Twego Syna Jezusa. Daj nam odwagę decyzji, byśmy nie dali się wciągnąć w to, by inni ukierunkowywali nasze życie. Maryjo, niewiasto działania, spraw, niech nasze ręce i nasze stopy poruszają się «z pośpiechem» ku innym, aby nieść miłosierdzie i miłość Twojego Syna Jezusa. Aby nieść w świat tak jak Ty światło Ewangelii".

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papieskie intencje modlitewne na miesiąc maj
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.