Papież: chrześcijanie, którzy walczą o władzę, nie uświęcają imienia Boga

Papież: chrześcijanie, którzy walczą o władzę, nie uświęcają imienia Boga
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
3 lata temu
PAP / sz

Papież Franciszek powiedział w wywiadzie telewizyjnym, że chrześcijanie, którzy walczą między sobą o władzę, nie uświęcają imienia Boga. Rozmowę wyemituje włoska telewizja katolicka Tv2000.

"Mówimy, że jesteśmy chrześcijanami, mówimy, że mamy Ojca, ale żyjemy - nie mówię, że jak zwierzęta - ale jak osoby, które nie wierzą ani w Boga, ani w człowieka; bez wiary" - mówił papież w wywiadzie zaprezentowanym w środę w Watykanie przed emisją 25 października. Z Franciszkiem rozmawiał teolog i kapelan więzienia w Padwie ksiądz Marco Pozza.

"Żyjemy wyrządzając sobie także krzywdę, żyjemy nie w miłości, ale w nienawiści, rywalizacji, w wojnach" - dodał Franciszek.

Zapytał: Czy Bóg jest uświęcony "w chrześcijanach, którzy walczą między sobą o władzę? Czy jest uświęcony w życiu tych, którzy wynajmują płatnego zabójcę, by uwolnić się od wroga?".

"Czy jest uświęcony w życiu tych, którzy nie troszczą się o swoje dzieci? Nie, tam nie jest uświęcone imię Boga" - stwierdził papież.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa
9,97 zł
49,90 zł

Zobacz z bliska Papieża Franciszka

Grzegorz Gałązka to autor kanonizacyjnego portretu Jana Pawła II. Od kilkudziesięciu lat fotografuje życie w Watykanie. Dzięki jego znakomitym zdjęciom możemy ujrzeć Franciszka takiego, jaki jest naprawdę - spontanicznego, ekspresyjnego,...

Skomentuj artykuł

Papież: chrześcijanie, którzy walczą o władzę, nie uświęcają imienia Boga
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.